SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Riekerink: Oyuncularımla gurur duyuyorum

Galatasaray'ın 5-1'lik Alanyaspor galibiyeti teknik direktör Riekerink'i havalara uçurdu. Hollandalı teknik adam takımıyla gurur duyduğunu ifade etti.

Güncellenme: 00:19, 26/12/2016
Riekerink: Oyuncularımla gurur duyuyorum

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, 5-1’lik skor ile galip geldikleri  Aytemiz Alanyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Bugün takımızın gösterdiği performanstan ve sonuçtan gururluyum. Maçtan önce oyuncularımla konuştuğum bir konu vardı; son maça çıkıyoruz ve sahamızdayız. Maçtan önce, bu zamana kadar gösterdiğimiz şeyleri, yapmak istediklerimizi, bütün felsefemizi en iyi şekilde sahaya sürmemiz gerekiyor demiştik. Bugün de arkadaşlarımız hem top bizdeyken hem rakipteyken çok iyi iş çıkardı. Oynadığımız performanstan ve böyle güzel bir galibiyetten dolayı çok mutluyum” dedi.

“SNEİJDER’İN KATKISI BİZE ÇOK ÇOK BÜYÜK”

Karşılaşmada oynadığı futbol ile yıldızlaşan Sneijder hakkında da ise Hollandalı teknik adam şunları söyledi:

“Öncelikle motivasyon konusuna gelelim. Sneijder’in motivasyonu sezon başından beri en üst seviyede. Siz antrenmandaki isteklerini her zaman göremiyorsunuz ama maçlarda ve antrenmanlarda bunu gösteriyor. Bazı maçlarda olamayabiliyor, bazen top taşıyamıyoruz ama Sneijder gibi bir oyuncunuz varsa ona top taşıyıp defans arkasına koşular çok önemli. Bu konulara çok odaklanmıştık bugün de gördük. Onun katkısı bize çok çok büyük ama sezon başından beri motivasyonu aynı şekilde devam ediyor”

“BELKİ DE ARA VERİLMESİ BİZİM İÇİN MÜKEMMEL BİR ZAMAN DEĞİL”

Lige verilen ara ile ilgili de açıklamalarda bulunan  Riekerink, “Son dönemde iyi oynayan bir Galatasaray var, belki de ara verilmesi bizim için mükemmel bir zaman değil. Bir taraftan da kötü sonuçlar alıp araya giren bir Galatasaray olsaydı daha da zor olurdu. Bu arayı da en iyi şekilde değerlendirip, o motivasyonla ikinci yarıya hazırlanacağız” diye konuştu.

“TAKIMIMLA GURUR DUYUYORUM”

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink basın toplantısı devamında şunları söyledi:

“İlk 5-6 dakikada iyi başlayamayan bir Galatasaray vardı. Diğer taraftan da bizim en önemli silahımız, yani top kayıplarında yaptığımız o şok pres ve verdiğimiz reaksiyonla rakibi hataya zorladık. Top kaparak oyuna geri döndük. Bu tip defansif oynayan takımlara karşı biraz zamana ihtiyacınız olabiliyor. Bunlarla beraber söz sahibi olmaya başladık. İlk yarı bittiğinde 2-1’di ve rakibin risk alması gerekiyordu. Rakibimiz biraz daha alan verdi bize. Genel bir değerlendirme yapacak olursak, iyi başlayan bir Galatasaray, sonra 4 maçta 3 mağlubiyet alarak performans anlamında aşağı indik. Sadece bu sonuç anlamındaydı. Takımımla gurur duyuyorum; zor zamanlara bile ayakta durdular ve lige tutunduk ”

Selçuk’un taraftarların tepkisi yüzünden mi oyundan alınıp alınmadığı sorusuna ise Hollandalı çalıştırıcı, “Selçuk’un oyundan çıkmasının taraftarın verdiği tepkiyle alakası yok, sakatlıkla ilgiliydi” dedi.

5 aydır kulüpten ödeme almadığı yönündeki iddialara ise Riekerink, “Ben yönetimle iyi ilişkiler içinde olan bir hocayım. Her konuyu konuşuyoruz, herhangi bir problem yok. Bizim çok açık bir planımız var, bu plan doğrultusunda yürüyoruz” şeklinde konuştu.

Video hakem uygulaması ile ilgili de konuşan Hollandalı çalıştırıcı, “Önemli olan futbolu daha çekici hale getirmek. Bunun için birçok kural tartışılıyor. Hollanda da bunlar konuşuyor. Diğer taraftan hakemler için çok zor, bu karar alınırsa onlar için de takımlar için de faydası olacaktır. Oyunun çekiciliğini kaybetmemesi lazım. Bildiğim kadarıyla hokeyde de böyle bir şey var. Belki futbolda da olabilir. Tuzlaspor maçı geliyor aklıma mesela; yediğimiz gol 3 metre ofsayt böyle bir şey olabilseydi, başvurabilirdik” dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink oyundan ve skordan çok memnun olduğunu söyledi. Hollandalı 5 maçta 13 puan hedefini tutturdukları için çok memnun olduğunu ifade ederek takıma karakter kazandırmaya çalıştıklarını belirtti.

Riekerink maç sonunda yayıncı kuruluşa ise şöyle konuştu:

“Bugün takımımla gurur duydum. Skordan ve oynadığımız oyundan. Oyunun sonunda girdiğimiz pozisyonlar var. Daha da farkı açabilirdik. Maçtan önce kalitemizi ortaya çıkalım, top tutarak baskı yapalım. Bugün bunları iyi yaptığımızı düşünüyorum. Akabinde güzel bir galibiyet oldu.”

“Sezona iyi başlayan ve iyi sonuçla alan bir Galatasaray vardı. Sonra düşüş yaşadık, 5 maçta 1 galibiyet. 5 maçta 13 puan aldık sonra. İyi bir hedefti. Arkadaşlarımız da bunu layıkıyla başardı.”

“Orta bölümde sonuç anlamında bir düşüş yaşadık. Trabzonspor ve Başakşehir maçı vardı. Bu maçlarda galibiyeti hak eden bir Galatasaray vardı. Bizim yapmak istediğimiz takımımıza bir karakter kazandırmak, domine eden taraf olmak. Doğru şeyler yapsanız da pozisyonlara girseniz de bazen olmuyor.”

Yayınlanma Tarihi:21:39,