SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gelsin artık şu ara

25 Aralık 2016

Fırtınalar iyidir bazen. Gemiyi yorsa da güvertesini tertemiz yapar. Son haftalarda üst üste hezimetler yaşasa da sağlam iskeleti, taraftar desteğiyle ayakta durmaya çalışan Beşiktaş'ı anlatıyor sanki bu söz. Dünkü maçı dahil etmezsek, 11 hafta namağlup ilerlediği ligin son dört maçının sadece birini kazabilen siyah beyazlı ekipte devre arasında şapkalar öne koyulacak önce, hatalar tek tek konuşulacak.

Gündemde olan çizgi oyuncusu ve merkez santrafor transferini çözüp, sakatlanan oyuncularını geri kazandığında da şampiyonluk yarışında “yelkenler fora” diyecek Beşiktaş. En azından öngörümüz bu yönde. Geçen hafta Rizespor maçındaki deyim yerindeyse 6 puanlık kayıpla düşme sınırına dayanan, tarihinin en az puan topladığı sezonunu yaşayan Gaziantep karşısında Beşiktaş, atak sonlandıramadığında ve savunmanın ağır kaldığı anlarda kalesinde tehlike yaşadı dün. Fabri'yi çalımlayan Kangwa'nın mutlak golüne Gökhan Gönül'ün son anda ayak koyması, ilk yarının en kritik anlarından biriydi. Kangwa biraz uyanık davransa belki de kırmızı kartı görmüştü Fabri.

OĞUZHAN EGOSU

Beşiktaş'ta son haftalarda Aboubakar'ın öncülük ettiği, saç yolduran bir akım var. Ceza sahasında pozisyonlar üst üste murdar ediliyor. Gomez'i geçtim Almeida'yı bile aratıyor kimi zaman. Yine o maçlardan biri derken, jeneriklik golüyle dün şaşırttı Aboubakar. Burak Yılmaz misali, kolayları es geçip, ısrarla zoru seçerek ilk yarının skorunu belirledi. İkinci yarıda da takıma penaltı kazandırsa da bu fırsat Oğuzhan'ın şımarık çocuk misali ısrarıyla değerlendiremedi. Quaresma, Cenk'i işaret ederken Oğuzhan'ın ısrarla penaltı kullanmak istemesi bencilce bir hareketti açıkçası. Ve skorunun da 1-0'da kalmasını sağladı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek