SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman’dan Karşıyaka’ya: Atatürk önce ahlak demiş, ahlaklı olsunlar

Karşıyaka taraftarının küfürlerine maruz kalan Galatasaray Başantrenörü Ergin Ataman maç sonunda İzmirli taraftarlara ateş püskürdü. Ataman, Mustafa Kemal'in askerleriyiz diyen 5 bin kişi şunu unutmasın, Atatürk önce ahlak demiş. Önce ahlaklı olsunlar" diye konuştu.

Güncellenme: 20:48, 25/12/2016
Ergin Ataman’dan Karşıyaka’ya: Atatürk önce ahlak demiş, ahlaklı olsunlar

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman maçta herhangi bir provokasyon olmamasına rağmen küfür ve hakaret yediğini, bu nedenle basın toplantısına gelmek istemediğini ancak kulübünün gereksiz yere ceza almaması için geldiğini vurguladı.

Maçın başında taraftarların “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diye bağırdığını hatırlatan Ataman, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyen 5 bin kişi şunu unutmasın, Atatürk önce ahlak demiş. Önce ahlaklı olsunlar sonra gelip maç izlesinler.” ifadelerini kullandı.

ATAMAN’A KÜFÜRE 3’ÜNCÜ ANONS

Ev sahibi taraftarlar, Galatasaray Odeabank antrenörü Ergin Ataman’a yönelik küfürlü tezahürat yapınca hakemler 3’üncü anonsu da yaptırıp soyunma odasına gitti. Galatasaraylı Odeabanklı oyuncular ve teknik heyet de soyunma odasına girdi. Pınar Karşıyaka kaptanı Soner, mikrofonu eline alarak taraftardan sakin olmalarını istedi.

15 DAKİKA ARA VERİLDİ

Maç hakemler ve konuk takımın dönmesiyle 15 dakikalık aranın ardından yeniden başladı. Son saniyelerde Diebler’in üçlüğüne Brown’la karşılık veren Karşıyaka, maçı 78-72 kazandı.

Yayınlanma Tarihi:20:39,