SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Rus rakibinden erteleme tartışmalarına cevap

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi FK Krasnodar'dan yaşanan suikastın ardından maça dair açıklama geldi. Rus ekibinin Genel Müdür Yardımcısı Nurbiy Khakunov, maçı ertelemek gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi.

Güncellenme: 14:47, 20/12/2016
Fenerbahçe’nin Rus rakibinden erteleme tartışmalarına cevap

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı ile öldürülmesinin ardından gözler Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakibi Krasnodar’a çevrilmişti. Rus ekibinin, 22 Şubat’ta Kadıköy’de oynanacak maç ile ilgili UEFA’ya erteleme talep etmeyeceği tartışılmaya başlanmıştı.

Bu tartışamlara, kulüpten yapılan resmi açıklama son verdi. Ankara’da Rus Büyükelçisi’nin uğradığı suikastın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Krasnodar Kulübü Genel Müdür Yardımcısı Nurbiy Khakunov, “Maçı ertelemek gibi bir isteğimiz olmayacak. Fenerbahçe gerekli güvenlik önlemlerini alabilecek bir kulüp. Tedirginlik duymak için herhangi bir sebebimiz yok. Tabi ki Büyükelçi’nin başına gelen korkunç bir olay. Fakat bu olayla, yaklaşan futbol organizasyonları arasında bir bağ kurmamak lazım” ifadelerini kullandı.

20 Aralık 2016Dört Rus kulübünün Türkiye kararı belli olduAnkara’da Rusya Büyükelçisi Andrei Karlov’un silahlı saldırıda öldürülmesinin yankıları sürerken, Rusya Ligi ekiplerinden Türkiye açıklaması geldi. Orenburg, Amkar ve Arsenal Tula Antalya’da kamp yapma planlarını değiştirmeyeceklerini açıklarken, Ufa çekimser bir tutum sergiledi.İlgili Haberi Oku

İlk maçı 16 Şubat’ta Rusya’da oynayacak olan Fenerbahçe ve Krasnodar, 22 Şubat 2017’de İstanbul’da karşılaşacak.