SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk futbolundan Andrey Karlov için başsağlığı mesajları

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov ile ilgili Türk futbolundan da başsağlığı mesajları geldi.

Güncellenme: 22:50, 19/12/2016
Türk futbolundan Andrey Karlov için başsağlığı mesajları

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov ile ilgili Türk futbolundan da başsağlığı mesajları geldi.

FENERBAHÇE

“Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a Çankaya’da katıldığı bir sergide silahlı saldırı düzenlendiğini ve saldırı sonrası büyükelçinin hayatını kaybettiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Ülkemizi bu tür hain saldırılarla kaosa sürüklemeye çalışanları en ağır şekilde lanetleyerek, hayatını kaybeden Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un ailesine ve ülkesine sabır dileklerimizi iletiyor, yapılan bu hain saldırıyı şiddetle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

TFF

“Ankara’da gerçekleştirilen kalleş terör saldırısında Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un hayatını kaybettiğini büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Ülkemizde korku iklimi yaratmayı, huzurunu kaçırmayı hedefleyen bu hain saldırılara karşı Milletimizin birlik ve beraberliğini koruyup, teröre karşı dik duruşunu sürdüreceğine ve Türk-Rus ilişkilerinin bu tür hain oyunlarla bozulmasına fırsat verilmeyeceğine olan inancımızı koruyoruz.

Hain saldırıları bir kez daha nefretle kınarken, Rus Büyükelçi Andrey Karlov için derin üzüntümüzü bir kez daha belirtir, ailesi ve Rusya Federasyonu nezdinde tüm Rus halkına başsağlığı dileriz.”