SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Osmanlıspor – Galatasaray maçını değerlendirdi

1 Selçuk Dereli: Galatasaray’a haksızlık da etmeyelim. Bu hava şartlarına ve zemine karşı daha alışkın olan bir Osmanlıspor’a karşı oynadılar. Beton gibi bir zeminde sarı-kırmızılı oyuncular top kontrol etmekte bile zorlandılar.
2 Kadir Çetinçalı: Mevsim koşulları nedeniyle donmuş çimde oynamak, Galatasaray'ın sezon boyu en iyi yaptığı pas trafiği ve topa hâkimiyetini de elinden almış oldu. Bu sahada bu şartlarda, Osmanlı gibi bir rakibe karşı 1 puan Galatasaray için iyidir.
3 Alper Mert: Galatasaray'da futbol stratejisi üretmekle sorumlu profesyoneller, başkanlık makamının ve yönetim kurulunun emir eri gibi çalıştıkları için hiçbir fayda sağlamamaktadır. Emir erlerinin başını da teknik direktör Riekerink çekmektedir.
4 Argun Darıcı: Savunmada iki kritik hata yapan Semih golden hemen sonra ileri çıkıp müthiş bir gole imza atarak hatasını affettirdi. Galatasaray da çok kötü oynadığı bir maçta çok önemli bir puan almayı başardı.
5 Ahmet Çakar: Koskoca Galatasaray, futbol adına hiçbir şey ortaya koymaksızın pek az şeyi doğru yapıp Osmanlıspor gibi ciddi bir rakipten 1 puan aldı. Aslında sahada Riekerink denen bir hoca var ama utanmalı!
6 Erman Toroğlu: Dün gece eğer Galatasaray bu maçtan mağlup ayrılmadıysa Allah'ın onlara verdiği büyük bir lütuftur bu. Osmanlıspor resmen futbol oynayarak Galatasaray'ı dövdü.
7 Hakan Ünsal: Bruma nerdeyse hiçbir pozisyonda yardım etmeyerek Carole’u adeta kurtların içinde kalan kuzu gibi ölüme terk etti. Bay Riekerink de olayı bir belgeselci tadında seyrederek duruma müdahale etmedi ve golü yedi.
8 Hakan Can: Galatasaraylı futbolcular da zemini mazeret olarak ileri sürmesin! Onlar tatil yaparken, Osmanlıspor ülke puanına katkı için ülke ülke dolaşıyordu. 12 fazla resmi maç oynamış bir takım karşısında “yorgunluktan, zeminden” kimse bahsetmesin.
9 Evren Turhan: Galatasaraylı oyuncular ileriye çıkmayı beceremeyince oyunu kendi ceza sahasında kabul edip kontra ataklar yapmaya çalıştılar. Ama bunu da başaramadılar.
10 Levent Tüzemen: Basın toplantısında "Osmanlı'yı iyi analiz ettik" diye hava atan Riekerink dersine çalışmamış. Osmanlıspor, 10 tane net pozisyon buluyorsa bu Galatasaray'ın oyun felsefesinin doğru olmadığını gösteriyor.