SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hagi: Messi çok şanslı, çünkü…

Dünya futbolunun unutulmaz isimlerinden olan Gheorghe Hagi, Barcelona'nın dünya futbolunu her zaman değiştirdiğini söyledi. Efsane oyuncu Messi'nin de etrafındaki oyuncuların kalitesinden ötürü çok şanslı olduğunu ifade etti.

Güncellenme: 18:00, 19/12/2016
Hagi: Messi çok şanslı, çünkü…

Galatasaray’ın efsane futbolcularından Gheorghe Hagi, Barcelona’nın dünya futbolunu değiştirdiğini söyledi. Arjantinli futbolcunun, etrafında mükemmel oyuncular olmasından dolayı şanslı olduğunu dile getiren efsane isim, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Johan Cruyff’un kendisine çok şey kattığını da sözlerine ekledi.

Johan Cruyff’un teknik direktör olduğu yıllarda Barcelona’da top koşturan Rumen efsane, Katalan temsilcisinde futbola bakışının değiştiğini dile getirdi.

Hagi şu sözleri sarf etti:

Barcelona hep futbolu değiştirmiştir. Çok pragmatik, basit ve teknik gücü yüksek oynuyorlar. Her şey zekada, oyuncunun yeteneği ve özelliklerinde bitiyor. Yetenekli kişileri seçmek gerekiyor.”

“Messi’nin etrafında hep inanılmaz bir takım oldu. 20 inanılmaz oyuncuya sahip olmak onun şanslı yanı.”

“Johan Cruyff’tan çok şey öğrendim. Onun öğrencisi olmak benim için gurur verici bir şeydi. Çocukluğumun kahramanıydı. Onun yanında olmak, nasıl düşündüğünü anlamak, bir yanlışa imza attığında nasıl davrandığını görmek benim için çok önemliydi. Her şeyiyle futbolu yaşayan birisiydi. Barcelona benim futbola bakışımı değiştirdi.”

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Johan Cruyff Öldü