SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat Emenike ile Van der Wiel’i sildi

Fenerbahçe'de kadro dışı kalan Van der Wiel ve Emenike ile ilgili teknik direktör Advocaat açıklama yaptı. Deneyimli teknik adam bu futbolcuların kurallara aykırı hareket ettiğini söyledi. Advocaat, "Başka kulüp bulsalar daha iyi olur" dedi.

Güncellenme: 00:28, 20/12/2016
Dick Advocaat Emenike ile Van der Wiel’i sildi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, hafta içi kadro dışı bırakılan Emmanuel Emenike ve Gregory Van der Wiel’in durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Herkesin kulüpteki kurallara uymakla yükümlü olduğunu söyleyen Hollandalı çalıştırıcı, “Onlar kendi kurallarına göre hareket edebileceklerini düşündüler, böyle olmaz” açıklamasını yaptı.

Takımın durumundan memnun olmadığı görüşüne katılmadığını söyleyen Advocaat “Antalya’dan önce biz grubumuzun lideriydik. 1 maç kaybettik. Bu da olabilecek bir şey. Her şey kötü diyemezsiniz o yüzden.” diye konuştu.

HERKES KURALLARA UYMALI

Volkan Demirel’i öven 68 yaşındaki teknik adam, “Türkiye’nin en iyi kalecilerinden biri; bunu herkes biliyor. Bu akşam harika anlar gösterdi bize. Onun gibi kaleciye ihtiyacımız vardı.” ifadelerini kullandı.

Kadro dışı kalan futbolcularla ilgili açıklamalarda bulunan Advocaat, “Bu kulübe geliyorsanız bazı kuralların olduğunu bilirsiniz. Bu herkes için geçerlidir. Futbolcular için, teknik heyet için. Kurallar neyse herkes ona uymalıdır; ama onlar kendi kurallarına göre hareket edebileceklerini düşündüler. Böyle olmaz.” diyerek sözlerini noktaladı.

“BAŞKA KULÜP BULSALAR DAHA İYİ OLUR”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, “Emenike ve Van der Wiel'in başka bir kulüp bulmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Şu an bir kulübe geldiyseniz bazı kurallar vardır, onlara uymak zorundasınız. Onlar kendi kurlarını koyabileceklerini düşündüler” dedi.

Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında Fenerbahçe, evinde Gençlerbirliği'ni 3-0 mağlup etti. Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, ilk olarak kanatların savunmaya olan katkısı ile ilgili gelen bir soruya, “Bana göre bizim takımızın savunmasının üçlü oynamaya ihtiyacı yok. Böyle bir gereksinim duymuyorum. En çok gol atan takımız, bu anlamda şikayetimiz yok. En iyi maçlarımızdan biri değildi bu akşam ama ligin ilk 3 maçına bakıyoruz 1 puan almışız ama daha iyi olan taraf bizdik, bugün ise kötü oynamamıza rağmen kazandık. Ne Lens, ne Sow ne de Volkan'ın iş yapmamasıyla alakası var. En iyi düzeyde bir takım performansı alamadık bugün” dedi.

“Bedavadan olmadı o galibiyetler”

Son 10 maçta sadece 1 maç kaybettiklerini dile getiren Hollandalı çalıştırıcı, “Feyenoord'u, Manchester'ı ve Galatasaray'ı yendik. Beşiktaş ile berabere kaldık. Sadece Antalya'ya kaybettik. Beşiktaş maçını bile kazanacaktık, iyi oynamıştık. Bu maç iyi değildi evet ama neden 1 maç üzerinden değerlendiriyorsunuz. Bizim için iyi bir maç değildi evet ama son 10 maçı silip atamayız. Bu maçları bedavadan elde etmedik. Fenerbahçe çok güzel kulüp, iyi insanlardan oluşuyor diye olmadı o galibiyetler” diye konuştu.

“Şampiyonluk için daha fazla maç kazanmalıyız”

“Bazen şansın yanınızda olması gerekiyordu” diyen Advoocat, “Bu akşam öyle oldu. Evet rakibimiz çok iyi oyun ortaya koydu, hayır diyemem ama şans da bizden yanaydı bu akşam. Şampiyonluk için daha fazla maç kazanmalıyız” ifadelerini kullandı.

Emenike ve Van der Wiel ile ilgili de konuşan Hollandalı çalıştırıcı, “İkisi için de başka bir kulüp bulmanın daha iyi olacağını düşünüyorum. Şu an bir kulübe geldiyseniz bazı kurallar vardır, onlara uymak zorundasınız. Bunlar herkes için geçerlidir ama onlar kendi kurlarını koyabileceklerini düşündüler. Birçok hocada bu olabilir ama bende olmaz. Bazen bu durum fazla olabilir o an geldi ve bu bende fazla oldu” şeklinde konuştu.

Öte yandan kadro dışı bırakılan futbolculardan olan Van der Wiel, maçı tribünden takip etti.

van-der-wiel

 

Yayınlanma Tarihi:22:31,