SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu futbola çok bile

19 Aralık 2016

Galatasaray takımı Ankara'da Osmanlıspor karşısına Eren sürprizi ile çıktı. Hadi bu durum hocanın bir seçimidir diyelim ama siz deplasmanda, oyunu kendi sahanızda hatta birinci bölgenizde kabul edecekseniz, Eren'i tercih edip bitirmeyeceksiniz o çocuğu da. Hocanın ilginç düşünceleri var. Galatasaray takımı acemi düşüncelerin deneneceği takım değil. Daha oyunun hemen başında Galatasaray takımının da düşünmediği Sneijder'ın akıllı aşırtmasını Bruma'nın estetik dolu pasını Yasin gol yaptı. Güzel bir organizasyondu daha maçın başında. Golden sonra Osmanlı oynadı Galatasaray takımı seyretti.

Osmanlı'nın özellikle Sabri'yi bitiren atakları vardı Regatin ile. Webo da üç pozisyonu harcadıktan sonra Sabri'nin, Hakan'ın ve Semih'in seyrettiği pozisyonda kafayla golü yaptı. Galatasaray takımı oyuncuları Yasin, Bruma ve Sneijder geri gelerek savunmaya yardım ettiklerini zannediyorlar. Birileri onlara anlatmalı savunma yapmak; oyuncu kovalamak, pres yapmak, top kapmak için mücadele etmektir. Bunlar yapılmayınca Osmanlı atakları çok rahat direkt Galatasaray takımının geri dörtlüsü ile karşı karşıya kaldılar ve Muslera'ya sıkıntılı pozisyonlar yarattılar. Diaye, Umar, Webo ve Regatin geldikçe geldiler. Galatasaray takımı birinci bölgesinde kabul etti oyunu. Kaptıkları topları Sneijder'la buluşturdular tamam da sağdan soldan yan çizgilere açılan oyuncusu olmayınca ortadan oynayarak çıkmaya çalıştı.

İkinci devre Galatasaray takımı sanki biraz daha ileri çıkarak oynadı. Yasin ve Bruma çizgilerden atağa kalkmaya başlayınca Galatasaray takımı Sneijder ile etkili oldu. Osmanlı'nın atakları Vrsajevic ile Carole'ü zor durumda bıraktı. Bitmek bilmeyen etkili atakların birisinde daha Umar'ın ortasında Webo golü attı. Savunmada iki kritik hata yapan Semih golden hemen sonra ileri çıkıp müthiş bir gole imza atarak hatasını affettirdi. Galatasaray da çok kötü oynadığı bir maçta çok önemli bir puan almayı başardı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek