SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Van der Wiel takım arkadaşlarını çıldırttı!

Fenerbahçe'de Gregory van der Wiel ile Emmanuel Emenike süresiz olarak kadro dışı kaldı. Özellikle Van der Wiel konusunda kulüp içerisinde büyük bir hayal kırıklığı yaşandı.

Güncellenme: 12:21, 18/12/2016
Van der Wiel takım arkadaşlarını çıldırttı!

Fenerbahçe’nin sezon başı kampında iyi bir görüntü veren Hollandalı sağ bek Gregory van der Wiel, haftalar ilerledikçe ilginç bir şekilde farklı bir görüntü oluşturdu. Milliyet’te yer alana habere göre vurdumduymaz ve isteksiz tavırlarıyla tepki çekmeye başlayan Wiel’den başta takım kaptanı Volkan Demirel olmak üzere birçok ismin rahatsız olduğu kaydedildi. Wiel’in özellikle ligin ilk haftalarında alınan kötü sonuçların ardından daha soyunma odasından çıkmadan hemen telefonuna koşması, maçtan bağımsız hareketler yapması, yenilgileri fazla önemsememesi Volkan Demirel ve takım arkadaşlarının tepkisini çekti.

18 Aralık 2016İşte Emenike`nin kadro dışı kalma nedeni“Annem hasta” diyerek sevgilisiyle Nijerya'ya tatile giden Emenike’nin bileti Dick Advocaat tarafından kesildi.İlgili Haberi Oku

Hatta kaptan Volkan’ın özellikle ilk haftalarda alınan bir mağlubiyet sonrası soyunma odasında umursamaz hareketler yapan Van der Wiel için “Bu kadar rahatlık olmaz, hemen telefonuna koşuyor, umurunda bile değil. Bu nasıl bir adam? Ortam gerilmesin diye sesimi çıkarmıyorum” dediği de öğrenildi. Ayrıca Van der Wiel’in kötü sonuçlardan sonra sosyal medyada bambaşka paylaşımlarda bulunması ve takımdan kopuk bir izlenim sergilemesinin de sıkıntı yarattığı ifade edildi.

TAKIMIN EN ZAYIF İSMİ

Sezon başından bu yana bekleneni veremeyen Van der Wiel, fiziksel açıdan takımın en zayıf isimlerinden biri. Hollandalı oyuncu özel çalışma programları verilmesine rağmen bir türlü toparlanamadı. Sabah 9 akşam 5 mesaisi uygulansa da sonuç alınamadı. Son dönemde takım arayışı içinde olan, ayrılığı iyice kafasına koyan tecrübeli sağ bek, ağrıları olduğunu gerekçe gösterip çalışmalara da çıkmamaya başladı. Amed Sportif maçının kadrosunda yer almak istememesi bardağı taşırdı. Çalışmayan, takım disiplinini bozan ve kafasına göre hareket etmeye başlayan Wiel’e, Teknik Direktör Advocaat da fazla dayanamadı. Hollandalı oyuncunun Arap kulüpleriyle temas halinde olduğu bildirildi.

18 Aralık 2016Volkan Demirel ve Hasan Ali Kaldırım görüşme odasınaİlgili Haberi Oku

Gregory Van der Wiel’in kariyerinde yaşadığı düşüş dikkatlerden kaçmıyor. Geçen sezon da Fransa’da PSG takımı içerisinde adeta istenmeyen adam haline gelen Wiel, sıkıntılı bir ayrılık yaşamıştı. Takımın o dönemki yıldızı Zlatan Ibrahimovic ile soyunma odasında bir kavga yaşayan Hollandalı oyuncu, arkadaşlarının tepkisini çekmişti. Hatta antrenör Laurent Blanc ile anlaşamayan 28 yaşındaki sağ bek, bu tavrını Fenerbahçe’de de devam ettirdi.

YAKIN ARKADAŞLAR

Sarı-lacivertlilerde kadro dışı kalan iki isim; Van der Wiel ile Emmanuel Emenike’nin yakın arkadaş olmaları da dikkat çekiyor. İki oyuncu saha içinde olduğu kadar saha dışında da iyi vakit geçiriyor. Hem performans olarak yerinde sayan hem de gelecek adına umut vermeyen Emenike ve Van der Wiel ikilisi bütün uyarılara da uymayınca süresiz olarak kadro dışı bırakıldı. (Milliyet)