SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de haftalardır süren Emmanuel Emenike ve Gregory van der Wiel krizlerine yönetim neşteri attı ve iki oyuncu dün kadro dışı bırakıldı. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Emenike ve Van der Wiel, Advocaat ve teknik ekibimizin talebi ve yönetim kurulumuzun kararıyla bugünden itibaren A takımımızla çalışmayacak, kendilerine hazırlanan idman programı çerçevesinde çalışmalarını sürdürecektir” denildi. Sabah gazetesinden Volkan Demir’in haberine göre Emenike’yi Nijerya’da yaptığı tatil yaktı.

18 Aralık 2016Dick Advocaat`a tam yetkiFenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, “Kulübün parasını boşa harcamayalım. kaliteli ve sisteme uygun isimler almamız, nokta transfer yapmamız gerekiyor” dedi.İlgili Haberi Oku

İşte olayların perde arkası:

Emanuel Emenike’nin saha içi performansı ve antrenmanlardaki disiplinsizliğinin yanı sıra ülkesi Nijerya’ya seyahati bardağı taşıran son damla oldu. Emenike, annesinin rahatsız olduğunu ileri sürerek Rizespor deplasmanı öncesinde ülkesine gitmiş ve maç kadrosuna alınmamıştı. Bu yolculuğa Nijerya güzeli sevgilisi Iheoma Nnadi ile çıkan Emenike şüphe uyandırmıştı. Emenike’nin annesinin rahatsızlığının bulunmadığı, oyuncunun sevgilisiyle birlikte ülkesine eğlence amaçlı seyahat ettiği, keyifli bir hafta sonu geçirdikten sonra İstanbul’a dönerek takıma katıldığı yönetim tarafından tespit edildi. Bu durum, Emenike’ye 3 Temmuz’da yaşananlar nedeniyle her zaman sahip çıkan Başkan Aziz Yıldırım’ın da kulağına gidince ipler koptu.

18 Aralık 2016Volkan Demirel ve Hasan Ali Kaldırım görüşme odasınaİlgili Haberi Oku

YENİ ADRESLERİ DEREAĞZI OLACAK

Fenerbahçe yönetimi, Emenike ve Van der Wiel’e Samandıra yasağı getirdi. İki oyuncu bundan böyle kesinlikle Can Bartu Tesisleri’ne alınmayacak, A Takımla ilişki kuramayacak. İkili kulübün tahsis edeceği antrenör ile çalışmalarını Dereağzı’nda sürdürecek. İki futbolcu, haftada iki antrenman yapacak ve Dereağzı’nda tam gün mesaiye tabi olacak.

emenike-ic

Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana attığı gollerden daha çok disiplinsiz hareketleriyle manşetlere çıkan Emmanuel Emenike geçtiğimiz sezon devre arasında West Ham’a kiralanmış ve burada başarılı olamamıştı. Sarı-lacivertlilerde Nijeryalı oyuncunun bu sezon başında takıma dönüp dönmemesiyle ilgili takımın önde gelen isimlerinin fikirlerinin alındığı, hiçbir futbolcunun Emenike’yle ilgili olumlu görüş bildirmediği öğrenildi. Buna rağmen yönetimin yeniden kazanma adına Nijeryalı’nın dönüşüne onay verdiği ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:12:08,