SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Edirne’de bilardo şöleni yaşanacak

Türkiye Bilardo Federasyonu'nun 3 bant ve pool final etabı Edirne'de düzenlenecek. Final etabında toplam 48 sporcu Türkiye şampiyonu olabilmek için mücadele verecek ve 3 bantta milli takımı oluşacak.

Güncellenme: 15:00, 18/12/2016
Edirne’de bilardo şöleni yaşanacak

Türkiye Bilardo Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan 2016 yılı 3 bant ve pool final etabı 20 – 23 Aralık tarihleri arasında Edirne’de düzenlenecek. Edirne Belediye Başkanlığı’nın katkılarıyla düzenlenecek final etabına aralarında dünya şampiyonu Semih Saygıner, Tayfun Taşdemir ve Murat Naci Çoklu’nun yer aldığı 32’si 3 bant, 16’sı da poolcu olmak üzere toplamda 48 sporcu katılacak. Margi Otel’de bilardoseverlerin ücretsiz olarak izleyeceği final etabında aynı zamanda bilardo milli takımları belirlenecek. Türkiye Bilardo Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Selçuk Atmaca, organizasyona katkıları nedeniyle Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret ederek teşekkür etti.

Bilardo şampiyonası final etabının Edirne’de düzenlenecek olmasının kendilerini heyecanlandırdığını kaydeden Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm sporseverleri izlemeye davet etti. Dünya şampiyonu sporcuları izleme imkanı bulacakları için çok şanslı olduklarını ifade eden Gürkan, “Bu final etabında 48 sporumuz yarışacak. Türkiye şampiyonları belirlenecek aynı zamanda önümüzdeki yılki spor müsabakalarında ülkemizi milli takım düzeyinde sporcularımızın da seçmeleri bu şampiyona da gerçekleşecek. Edirne’de ilk kez bir bilardo şampiyonu final etabının yapılacak olması bizi gerçekten heyecanlandırıyor. Başta Semih Saygıner olmak üzere kendi alanlarında dünya şampiyonu olmuş 6 dünya şampiyonu sporcumuz da Edirnelilere hem bilardo ile ilgili hem de izlemekten, keyif aldığımız hoşlandığımız yönleriyle ilgili gösterilerini sunacaklar. Ben tüm hemşerilerimizi bu şöleni izlemeye davet ediyorum” dedi.

“BİLARDO ŞÖLENİ YAŞANACAK”

Türkiye Bilardo Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Selçuk Atmaca da, 4 gün sürecek final etabında dünya şampiyonu sporcularında katılımıyla adeta bir şölen yaşacağını söyledi. İlk kez Edirne’de bir final organize edildiğini anlatan Atmaca, “Türkiye Bilardo Federasyonu ve Edirne Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği final etabı Edirne’de yapılacak. Aralarında dünya şampiyonu olan sporcularında yer aldığı 48 sporcumuz katılacak. Bu Edirne’de bir ilk olacak, belediyemiz de bize yardımcı oldu. Final etabına Semih Saygıner, Tayfun Taşdemir, Naci Çoklu, milli takımlarda şampiyon olmuş Lütfü Çenet, eskilerden bir şampiyonumuz var Yılmaz Özcan, Adnan Yüksel de Edirne’ye gelecek. Avrupa arenasında bilardocularımız çok başarılı. Bilardo yükselen bir değerde, hak ettiği yere geleceğini düşünüyoruz. Edirne’de bir bilardo şöleni yaşanacak. Ücretsiz olarak herkes gelip izleyebilir”