SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Darüşşafaka Doğuş, Spor Toto Basketbol Ligi'nde 11. hafta maçında sahasında Pınar Karşıyaka'yı 87-74 yenerek üst üste 5'inci galibiyetini aldı.

Darüşşafaka Doğuş maça Mehmet, Wanamaker, Clyburn, Moerman ve Semih ilk 5'iyle çıktı; Pınar Karşıyaka'nın ilk 5'i ise Green, Brown, Ponitka, Summers, Owens'tan oluştu. Konuk Karşıyaka maça hızlı başladı ve Ponitka'nın etkili oyunuyla ilk 3 dakikayı 4-10 önde geçti. Daçka, oyun kontrolünü eline geçirdi ve Moerman ve Bertans'ın sayılarıyla ilk çeyreği 23-15 üstün kapadı. Daçka, ikinci çeyreğe de iyi başladı ve konuk takımı 4 dakikada sadece 6 sayıda tuttu. Hücumda da Wilbekin'in yüksek yüzdeli şutlarıyla 15. dakikada farkı 17 sayıya çıkardı: 36-19. Darüşşafaka Doğuş soyunma odasına da 49-32 üstünlükle gitti.

İkinci yarıda bu kez savunmada ve hücumda Semih Erden'i de devreye sokan Daçka Wanamaker'ın ona destek vermesiyle 26. dakika dolarken 21 sayılık farkı yakaladı: 61-40. Çeyrek sonunda Daçka'nın 63-44 öndeydi. Savunma disiplinini hiç bırakmayan Daçka son çeyrekte de farkın kapanmasına müsaade etmedi ve 35. dakikayı da Harangody'nin basketiyle 72-54 önde geçti. Son 5 dakikada konuk takım boyalı alanda üst üste sayılar bulsa da Darüşşafaka Doğuş maçı da 13 sayı farkla 87-74 kazanmayı bildi.

MAÇ SONU DEMEÇLERİ

Darüşşafaka Doğuş Baş Antrenörü David Blatt: “Euroleague dönüşü bizi her hafta sonu zor bir maç bekliyor. Lig maçları için enerjimizi tekrar bulmamız gerekiyor. Bugün ilk üç çeyrek yani 30 dakika iyiydik, Karşıyaka'yı sadece 44 sayıda tuttuk. Ama son çeyrekte oyuna yaklaşımımız iyi değildi. Bir çeyrekte 30 sayı yedik, bu sebeple biraz hayal kırıklığına uğradım. Semih Erden'in her maç daha iyiye gittiğini görüyorum. Sakatlık sonrası dönemde çok çalıştı ve bugünde bize katkısı çoktu. İyi bir Semih bizi farklı bir takım yapıyor.”

Darüşşafaka Doğuş oyuncusu Scottie Wilbekin: “Euroleague'de Real Madrid maçının verdiği moralle sahaya çıktık ve iyi oynadık. Her galibiyet otomatik olarak bir sonraki maçı olumlu etkiliyor. Bugün üç çeyrek hem savunmada hem hücumda çok iyiydik. Ama son çeyrekte tempomuz düştü. Ben de ilk yarıda yüksek yüzdeyle şut kullandım, ikinci yarı aynı yüzdeyi tutturamadım.”

Yayınlanma Tarihi:19:34,