SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

5 dakika pahalıya mal oldu

18 Aralık 2016

Şenol Güneş geçen sezon ilk 3 haftada genel bir oyun dizilişi belirlemiş, son haftaya kadar bozmamıştı. Bu sene değişen kadro ve sakatlıklar yüzünden pek çok deneme yaptı, hâlâ da yapmaya devam ediyor. Dün önce Aboubakar ve Cenk'in ikili forvet olarak oynadığı düzende, arkalarında Quaresma görev yaptı. Bu sayede Beşiktaş rakip sahada topu tutup baskı kurabildi ama istediği kadar pozisyon üretemedi. Kontrataktan gelen gol yine de ilk devreyi istedikleri skorla tamamlamalarını sağladı. O andaki görüntü Beşiktaş'ın futboluyla keyif vermese bile maçı rahat kazanacağı yönündeydi.

Belli ki bu rehavetin etkisi yüzünden, Beşiktaş ikinci yarıya rölantide başladı. Kasımpaşa ise ilk yarının aksine 5 dakikalık bölümde öne çıkınca 2 gol birden buldu. Goller siyah-beyazlı oyuncuları kendine getirdi, o andan itibaren Şenol Güneş'in maçın başında kafasında olan planı uygulamaya başladılar. Adriano ve Gökhan Gönül ileri çıktı, Tolgay ve Oğuzhan daha çok rakip defansın içine girdi. Kısa paslarla dikine ve hızlı oynayan Beşiktaşlı futbolcular çok sayıda pozisyon buldu ancak değerlendiremedi.

Bu sezonun geneline kıyaslarsak Beşiktaş için kötü oynadı diyemeyiz. En azından normal şartlarda maçı kazanabilecek kadar fırsatlar yakaladılar. Fakat 5 dakikalık bir konsantrasyon kaybı pahalıya mal oldu. Ligin 2. yarısında bu şekilde maçların sayısı artacak. O yüzden Beşiktaş'ın mutlak surette vites yükseltmesi gerekiyor. O da ancak alternatif üretebilecek transferlerin takıma kazandırılmasıyla olabilir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek