SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gümüşdağ: Ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun

Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu dönemdeyiz” dedi.

Güncellenme: 21:58, 17/12/2016
Gümüşdağ: Ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun

Ligin 15. haftasında Trabzonspor'u 1-0'lık skorla mağlup eden Medipol Başakeşhir'de Başkan Göksel Gümüşdağ karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Gümüşdağ, “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu dönemdeyiz. Başakşehir ve Trabzonspor taraftarı, sürekli karşılıklı ‘şehitler ölmez, vatan bölünmez’ diye tezahürat yaptılar. Bence bu çok anlamlıydı” diye konuştu.

“Hepimizin ortak menfaati, bayrağımız ve ülkemiz”

“Geçen hafta Beşiktaş’ta gerçekleştirilen bombalı terör saldırısının izleri silinmeden bugün Kayseri’de terör saldırısı gerçekleştirildi” diyen Gümüşdağ, “Hepimizin ortak menfaati, bayrağımız ve ülkemiz. Bugün Kayseri’de hayatını kaybeden şehitlerimiz için yüreğimiz yanıyor. Başsağlığı diliyorum. Allah, ailelerine sabır ve güç versin. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. Geçen hafta Beşiktaş’a yaşanan saldırı hepimizin yüreğini yaktı. Daha o acıyı unutmadan, oradaki yaralılar hastanede bulunurken, bugün ikinci bir acıyı yaşıyoruz. Bir yandan Halep’te yaşanan acı var” açıklamalarında bulundu.

“Sıkıntılarımız oldukça fazla”

Göksel Gümüşdağ, “Acımız çok büyük ve sıkıntılarımız oldukça fazla. Ülkemizin birlik ve beraberliğe çok ihtiyacı var. Bugün maçtan, her şeyden daha da önemlisi birlik ve beraberliğimizdi. Yüreğimiz yanıyor ama buna rağmen hayatı durdurmamamız gerekiyor. Sporun ve futbolun birleştirici gücünü kullanıp, daha çok kenetlenmemiz lazım” diye konuştu.

“Ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun”

“Hangi görüşe sahip olursa olsun, hangi takıma gönül verirse versin, hepimizin millet için kenetlenmemiz gerekiyor” diyen Göksel Gümüşdağ, şöyle devam etti:

“Bugün de taraftarlar kenetlenmiş durumdaydı. Ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun. Halep’te yaşananları kınıyoruz. Hepsini Allah’a havale ediyoruz. Birliğimizin ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum.”

Yayınlanma Tarihi:19:44,