SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’de ilginç olay! Zeefuik kulübün kupalarına el koydu!

TFF 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor'da Hollandalı futbolcusu Genero Zeefuik bilmecesi yaşandı, yönetimden parasını tahsil edemeyen Hollandalı golcünün kulübün müzesinden 2 kupaya el koyduğu iddia edildi.

Güncellenme: 20:32, 16/12/2016
Türkiye’de ilginç olay! Zeefuik kulübün kupalarına el koydu!

Sosyal medya ve internet sitelerinden çıkan haberlere göre, Hollanda’da çocuğu hastalanan Genero Zeefuik’in tedavi için Balıkesirspor yöneticilerinden izin ve para istedi. Ancak olumsuz cevap alan deneyimli futbolcunun sinirlenerek müzeden 2 kupayı alıp evine götürdüğü, ardından kupaların fotoğrafını idarecilere göndererek, “Ya paramı verin ya da kupaları götürürüm” dediği ifade edildi.

Balıkesirsporlular’ın şikayeti üzerine Zeefuik’in gözaltına alındığı ve 2 gün karakolda tutulduğu öne sürüldü. Daha sonra takım arkadaşlarının Zeefuik için para topladığı ve Hollandalı oyuncunun toplanan yardımla ülkesine gideceği belirtildi. Bir başka iddiaya göre Zeefuik’in menajerinin kulübe gelerek yönetime, “Paramızı alamazsak kupaları alamazsınız” şeklinde ifadeler kullandığı bunun üzerine Başkan Feyyaz Çiftçi ile menajerin sert şekilde tartıştığı da ileri sürüldü.

KUPALAR MÜZEYE GERİ DÖNDÜ

Başkan Feyyaz Çiftçi ise Manisaspor maçı öncesi ortaya çıkan ddiaların asılsız ve saçma olduğunu dile getirdi. Haberi internet sitelerinden okuduğunu dile getiren Başkan Çiftçi, şunları söyledi:

“Öncelikle Zeefuik’in aldığı kupalar müzemizde duruyor. Zeefuik son dönemde forma bulmaya başladı. Çocuğunun hastalanması, tedavisi için yönetimden izin ve ücretini istemesine gelince, oyuncumuz yılda 300 bin Euro’ya oynuyor. Aylık maaşı ise 20 bin Euro. Yani istediğinde Hollanda’ya gidecek kadar parası var. Kulübümüz maddi zorluklar içinde, ödemelerde aksamalar yaşanıyor, bu doğru. Zeefuik’in de alacakları bulunuyor. Ama bu tip durumlarda futbolcularımızı zor durumda da bırakmayız. Sezon içinde kendisine ödeme de yaptık.”

Daha sonra bu iddiaların bir espriden kaynaklanabileceğini söyleyen Başkan Çiftçi, “Futbolcular kulüpte alacakları ile ilgili oturup, konuşurken, Zeefuik, (Kupaları götüreceğim) gibi bir espri yapmış. Çocuklar şakalaşıp, dalga geçmiş. Kimsenin kupaları götürdüğü de yok. Ama bir espri böylesine asılsız bir habere dönüşmüş olabilir” diye konuştu.

Başkan Çiftçi, Hollandalı Zeefuik’in karakola gidip gitmediğine ilişkin soruya ise, “Futbolcu karakola gitmiş, ama bu kulüple ilgili bir sorun için değil, özel bir sorun için gitmiş” yanıtını verdi.

Yayınlanma Tarihi:17:38,