SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Beşiktaş'taki hain terör saldırısında şehit olanların aileleri ve yaralananlar için 3 milyon TL bağış yaptı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nı ziyaret eden başkan Yıldırım Demirören, “İnanıyorum ki bizden sonra kulüplerimiz, diğer sivil toplum kuruluşları da desteğe katılıp şehit ailelerine yardımcı olacaktır” dedi.

15 Aralık 2016Şehitler Tepesi`ne giderek çelenk bıraktılarZiraat Türkiye Kupası G Grubu’nda Beşiktaş’ın Kayserispor’u 2-1 mağlup ettiği maçın ardından siyah-beyazlı takımın oyuncuları Tolga Zengin ve Olcay Şahan, Şehitler Tepesi’ne giderek patlamanın olduğu yere çelenk bıraktı.İlgili Haberi Oku

“Bu ülke bölünmeyecek, bu ülkeyi bölemeyecekler” diyen Demirören, Beşiktaş Stadı’nın çevresinde yapılan hain saldırıya değinerek şunları kaydetti:

“Beşiktaş Stadı’nın çevresinde yapılan hain saldırı toplumumuzu üzmüştür ama bir o kadar da toplumumuzu, futbol ailesini bir araya getirmiştir. Bizler futbol ailesi olarak omuz omuza terör örgütüne Türkiye’ye yapılacak her türlü hain saldırıya karşı birlik, beraberlik içinde olduğumuzun örneklerini de o günden beri gösteriyoruz. Bunun son olmasını diliyorum, bu ülke bölünmeyecek, bu ülkeyi bölemeyecekler. Çünkü bizler birlik olduğumuz sürece her şeyin altından kalkacak yüce bir imana sahibiz. Futbol ailesine düşen görevler var. Futbol Federasyonu olarak bu acılı günde ufak da olsa şehitlerimizin ailelerine katkıda bulunmak istedik. Olaydan hemen sonra Yönetim Kurulu’nda aldığımız kararla şehit ailelerimize 3 milyon lira bağışlama kararı aldık. İnanıyorum ki bizden sonra kulüplerimiz, diğer sivil toplum kuruluşları da ekibe katılarak şehit ailelerimize yardımcı olacaklardır. İnşallah son olur. Tek bayrak, tek ülke olarak da bu işe biz devam edeceğiz diyorum.”

15 Aralık 2016Bursaspor maça çevik kuvvet montlarıyla çıktıZiraat Türkiye Kupası G Grubu ikinci maçında Bursaspor, maça çevik kuvvet montlarıyla çıktı.İlgili Haberi Oku

Bakan Kaya ise yaptığı açıklamada “TFF’nin değerli Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri şehitlerimizin yakınları, aileleri için kendileri bir destek sunmak istediler. Biz devlet olarak, millet olarak her zaman şehitlerimizin yakınlarına ve ailelerine sahip çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:10:08,