SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Selçuk Dereli’den Cüneyt Çakır ile ilgili olay iddia!

SÖZCÜ yazarı eski hakem Selçuk Dereli, Antalyaspor - Fenerbahçe maçından sonra Türkiye'nin gündemine oturan Cüneyt Çakır ile hakkında gündem yaratacak bir iddiada bulundu.

Güncellenme: 13:15, 16/12/2016
Selçuk Dereli’den Cüneyt Çakır ile ilgili olay iddia!

Cüneyt Çakır, Antalya-Fenerbahçe maçında verdiği ve vermediği yanlış kararlarla haftaya damgasını vurdu. Öğrendiğimiz kadarıyla gözlemcisi bu maçtaki performansına 8.3 puan vermiş. Yani; ‘iyi ve verimli maç yönetti' olarak değerlendirilmiş. Böyle bir rezalet olur mu? Bu dünyanın neresinde görülmüştür. Vermediği penaltılar, iptal ettiği gol varken Çakır'ın neresi iyi? Maçın sonucuna etki eden kararlar veriyor, 8.3 puan alıyor.

15 Aralık 2016Mahmut Uslu`dan Cüneyt Çakır`a sert sözlerFenerbahçe Kulübü Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Amed Sportif Faaliyetler maçı sonrası yaptığı açıklamada, rakibin çok iyi bir misafirperverlik yaptığını söyledi.İlgili Haberi Oku

‘ATAMALARDA ADİL OLUN'

Ondan sonra ‘niye Türk hakemliği gelişmiyor' diye konuşup duruyoruz. Tabii ki gelişmez. Çakır'ın gözlemcisi Engin Kurt’ta azıcık yürek olsa bu notu verirken böylesine eyyam yapmazdı. Türk futbol kamuoyu da şunu görsün ki gözlemciler Cüneyt Çakır'a düşük not vermekten korkuyorlar. Çakır ailesinin hakem camiasında yarattığı imparatorluk böyle işliyor. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu ve gözlemcilere şunu söylemek istiyorum: Eğer hakemlerinizin adil kararlar vermesini bekliyorsanız bunu önce kendiniz uygulamalısınız. Yani hakem atamalarında adil davranacaksınız ki rekabet ortamı yaratılsın. İsmine göre, ailesine göre maç verirseniz tablo da böyle olur. Onlar da havanın durumuna göre maç yönetir.

15 Aralık 2016MHK Başkanı Yusuf Namoğlu: O hakemin kokardını evinde sökerimFenerbahçeli yıldızın röveşatayla ağlara gönderdiği topta faul kararı verilmesini yerinde bulan Yusuf Namoğlu, “Buna gol verilmez. Pozisyon net faul” diye konuştuİlgili Haberi Oku

‘BOZACININ ŞAHİDİ MİSALİ'

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Rosetti ve Uilenberg'in sözleriyle kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor. Senin yurt dışından getirip federasyon olarak maaş verdiğin adam, federasyonun aleyhinde konuşur mu? Mümkün mü bu? Bozacının şahidi şıracı misali… Uilenberg yıllardır Türkiye'de. Madem bu kadar iyi bu adam, neden düzeltemedi de daha rezil hale getirdi?

Yayınlanma Tarihi:09:16,