SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Necati Ateş’ten Fenerbahçelileri kızdıracak sözler

Eski milli futbolcu Necati Ateş, "100 yıl geçse de, Fenerbahçeliler Galatasaray'ın Kadıköy'de kaldırdığı kupayı unutamaz" dedi.

Güncellenme: 12:46, 16/12/2016
Necati Ateş’ten Fenerbahçelileri kızdıracak sözler

Galatasaray ve milli takımın eski golcülerinden Necati Ateş, Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen ve moderatörlüğünü Spor Spikeri Yasin Dallı'nın yaptığı panelde, Galatasaray'ın Kadıköy'de kaldırdığı kupayı Fenerbahçelilerin 100 yıl geçse de unutamayacağını söyledi. Tecrübeli oyuncu, bunları güzel bir şekilde konuşup tatlı rekabet yaşamanın önemli olduğunu belirterek, “18 yıllık bir gerçek var, Galatasaray Fenerbahçe'yi yenemiyor ama Galatasaray'ın gerçekleri daha büyük. Fenerbahçe Galatasaray'ı Kadıköy'de 18 yıldır yeniyor ama bir şampiyonluk kupasını kendi evinde Galatasaray'a kaybetmiştir. 100 yıl geçse de Fenerbahçeliler bunu unutamaz. Ayrıca benim dönemimde Fenerbahçe'yi kupa maçında 5-1 yendik ama önemli olan bunları güzel bir şekilde konuşup tatlı bir rekabet yaşamak. Ayrıca bu tartışma Souness'in Kadıköy'de diktiği bayrağa kadar gider” şeklinde konuştu.

16 Aralık 2016Galatasaray`da sorunlar yumağı…Galatasaray'da yönetim projelerini bir bir hayata geçiriyor ama taraftar futboldan memnun değil….İlgili Haberi Oku

“Melo'nun futbolculuğu tartışılmaz”

Bir dönem Galatasaray’da forma giyen Felipe Melo hakkında da konuşan Ateş, “Melo dışarı da muhteşem bir insan ama sahada değişik bir karakterdi ancak Galatasaray'da bazı gelenekler vardır bazı oyuncuları bir yerden sonra tolere edemiyorsun, futbolculuğu tartışılmaz ama biraz sıkıntılı bir oyuncuydu” ifadelerine yer verdi. Necati Ateş, sarı-kırmızılıların bu sezon renklerine bağladığı Eren Derdiyok’un performansı ile ilgili düşüncelerini dile getirerek, “Eren çok iyi başlangıç yaptı, harika goller attı. 4-5 hafta gol atamadı ama sonradan girdiği maçta gol attı. Eren'in 10 golün üzerini geçip 15 golü bulacağını düşünüyorum” dedi.

16 Aralık 2016Galatasaray`da savunma alarmı!Pinto ile Musa'nın cezalı olmasına karşın önemli ve hızlı hücum silahları bulunan Osmanlıspor’a karşı bir takım önlemler almaya hazırlanan Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, son haftalarda çok hata yapan savunma oyuncularıyla özel olarak ilgileniyor.İlgili Haberi Oku

“Tartışmaya açık bir pozisyon değil”

Sow’un Antalyaspor’a attığı golün iptal kararını doğru bulan Ateş, “Gönül isterdi ki Sow'un röveşatası gol olarak sayılsın, bu sezon böyle çok gol attı ama bir kural var bu kuralı da uygulamak zorundasın. Kural diyor ki faul tartışmaya açık bir pozisyon değil” diye konuştu. Beşiktaş’ta sakatlıkların çoğalması durumunda takıma olumsuz yansıyabileceğini söyleyen Necati Ateş, “Beşiktaş'ın oturmuş bir kadrosu var, öz güveni yüksek olması ve oynadığı futboldan dolayı yarışta bir adım önde gibi görünüyor ancak sakatlıkların çoğalması Beşiktaş'ta biraz sıkıntı oluşturacaktır” şeklinde konuştu.