SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Martin Linnes’ten Sabri Sarıoğlu açıklaması

Galatasaraylı futbolcu Martin Linnes, sarı-kırmızılı ekipte mutlu olduğunu ve takımın başarısına odaklandığını söyledi. Linnes, “Ocak’ta ayrılmayı düşünmüyorum” derken Sabri Sarıoğlu ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 16:35, 16/12/2016
Martin Linnes’ten Sabri Sarıoğlu açıklaması

Süper Lig’in 15. haftasında Osmanlıspor deplasmanına konuk olacak olan sarı-kırmızılı takımda kritik maç öncesi Norveçli futbolcu Linnes, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Linnes, Osmanlıspor'un çok iyi bir takım olduğunu dile getirerek, “Son dönemlerde de çok iyi futbol sergiliyorlar. Deplasmanda oynuyoruz çok zor bir takım. Diğer taraftan da bizde iyi gidiyoruz. Hocamız bizden memnun. O yüzden bizim için orası zor bir deplasman olmasına rağmen oraya mutlu gideceğiz” diye konuştu.

Sağ bek oynadığı maçlarda en iyi performansını gösteremediğini ifade eden Norveçli oyuncu, “Bu seneki en iyi performansımı sol bek olarak Bursaspor maçında gösterdim. Gerçek pozisyonum ve sevdiğim yer sağ bek. Umarım ilerleyen maçlarda sağ bek olarak önemli bir performans sergilerim” ifadelerini kullandı.

Linnes, Sabri Sarıoğlu ile ilgili bir soruya ise şu yanıtı verdi:

Sabri çok iyi bir insan. Galatasaray’da uzun senelerdir yer olan bir oyuncu. Benim performansım ile onu geçmem gerekli. Bireysel hedefim daha fazla faydalı olmak. Bunun için daha fazla çalışmak ve oynadığım arkadaşlarımı iyi tanımam. Galatasaray olarak iyi performans gösterdik. Yukarılardayız ve hedefe yakınız. Benim en büyük amacım sezon sonunda Galatasaray ile şampiyonluk yaşamak. Benim tamamen odaklandığım Galatasaray. Burada kalıcı olmak ve devam etmek. Kesin olarak Ocak ayında ayrılmayı düşünmüyorum. Takım arkadaşlarımla diyalog eksikliğim, sıkıntım yok. Benim yapmak gereken daima çok iyi çalışmak kendimi hazır tutmak. Taraftarlarınızın desteğini biliyorum. Stadımızdaki atmosfer harika. Onların bize destekleri için teşekkür ederim. ”

16 Aralık 2016Necati Ateş`ten Fenerbahçelileri kızdıracak sözlerEski milli futbolcu Necati Ateş, “100 yıl geçse de, Fenerbahçeliler Galatasaray’ın Kadıköy’de kaldırdığı kupayı unutamaz” dedi. İlgili Haberi Oku

“Galatasaray büyük bir adım kolay geçiş değil”

Linnes, antrenmanlarda her gün maksimumu yapmaya çalıştığını dile getirerek, “Noveç'ten sonra Galatasaray büyük bir adım kolay geçiş değil benim için. Zamana ihtiyacım var. Adaptasyon dönemimde olduğuma inanmıyorum. Antrenmanlarda kendimi her geçen gün daha da iyi hissediyorum” açıklamalarında bulundu. Türkiye'deki oyun sistemi hakkında konuşan Linnes, “Yeni bir takıma geldim ve en önemlisi takım arkadaşlarım tanımam gerekiyordu. Saha içerisinde ne yaparlar nereye koşarlar bunu bilmek gerek. Burası büyük bir adım. Lig içinde öyle. Buradaki lig daha iyi takımları ve oyuncuları barındırıyor” dedi.

Sağ bek pozisyonunda görev alan Sabri'nin performansı değerledirmesi istenilen Martin Linnes, “Sabri'nin çok iyi bir insan olduğunu söylemem gerek. Burada uzun yılladır görev alan bir oyuncu. İyi bir iş çıkarıyor. Sağ bek pozisyonuna tekrar geçmem için çok çalışmam gerek. Çünkü Sabri iyi bir performans sergiliyor” diye konuştu.

16 Aralık 2016Galatasaray`da sorunlar yumağı…Galatasaray'da yönetim projelerini bir bir hayata geçiriyor ama taraftar futboldan memnun değil….İlgili Haberi Oku

“Ocak'ta ayrılmayı düşünmüyorum”

“Önümüzdeki iki maçı atlatıp en iyi şekilde ilk devreyi bitirmek istiyoruz” diyen Linnes, “En büyük hedefim Galatasaray'da başarı yakalamak. Ben buraya odaklandım ve gitmek gibi bir düşüncem yok. Ocak'ta ayrılmayı düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Norveçli sağ bek, taraftarın önünde oynamanın rüya gibi olduğunu aktararak, “Bana verdikleri destek çok önemli. O destek beni motive ediyor” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:32,