SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Marina Maljkovic mucizesi

FIBA Avrupa Kupası’nda son olarak Novosibirsk’i yenerek namağlup bir üst turun yolunu tutan Galatasaray, sadece 1.5 milyon dolarlık bütçeyle potada tarihi bir sezon geçiriyor.

Güncellenme: 09:24, 16/12/2016
Galatasaray’da Marina Maljkovic mucizesi

Galatasaray kadın basketbolda göz kamaştırıyor. Sırp antröner Marina Maljkovic'i takımın başına getirdikten sonra önüne geleni deviren Aslan, Avrupa'da namağlup yoluna devam ediyor. 1.5 milyon dolarlık bütçeyle kendisinden güçlü takımlara kafa tutan sarı-kırmızılı kızlar, ligde çıktığı 7 maçta sadece 1 kez kaybetti. Maljkovic'in talebeleri, kendilerinden kat kat pahalıya kurulmuş Fenerbahçe, AGÜ ve Yakın Doğu'yu geride bırakarak liderlik koltuğunda bulunuyor.

16 Aralık 2016Masada kazanan Dursun Özbek artık futbola kilitlenecekRiva ile Florya arazileri için yetki alan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Türk Telekom Arena'nın irtifak hakkını da elde etti. Basketbol salonu inşaatı da başlamak üzere… Özbek bu gelişmelerin ardından tüm mesaisini futbol takımına harcayacak.İlgili Haberi Oku

Yaş ortalaması sadece 22 olan Galatasaray'ın kadın kadrosunda yıldız isim ise Işıl Alben olarak dikkat çekiyor. Deneyimli oyun kurucunun etrafına gençlerden kurulu bir takım oluşturan Sırp çalıştırıcının takımı, Avrupa'da C Grubu'nda oynadığı 6 müsabakada yenilgi yüzü görmedi. Bu sezon kadrosunda üç 1999, iki 1997 ve üç 1994 doğumlu oyuncusu bulunan Sarayın Sultanları, çıktığı 13 resmi karşılaşmada 12 galibiyet alarak önemli bir başarıya imza attı.