SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Emenike’yi gönderiyor! Menajeriyle görüşme…

Fenerbahçe'de yaklaşan ara transfer dönemi öncesi transfer mesaisi başladı. Yönetim kurulu ön çalışmalarını yapıyor. İlk görüşme Emmanuel Emenike'nin menajeri Erdem Konyar ile yapıldı.

Güncellenme: 18:09, 16/12/2016
Fenerbahçe Emenike’yi gönderiyor! Menajeriyle görüşme…

Fenerbahçe’de ara transfer dönemi oldukça hareketli geçecek gibi.. Sezon öncesi Dick Advocaat ligin başlamasına bir hafta kala takımın başına geçtiği için geniş çaplı transfer operasyonu yapılamamış, revizyon devre arasına kalmıştı.

Hollandalı hoca zaman kısıtlı olmasına rağmen, taraftarın yüreğini fetheden Jeremain Lens’i takıma kazandırmıştı. Sarı-Lacivertli taraftarlar Advocaat’tan ara transfer dönemi için yeni hamleler beklerken, Aziz Yıldırım patronluğundaki yönetimi kurulu da çalışmalarına başladı.

ADVOCAAT KAZANAMADI

Fenerbahçe Yönetimi’nin transfer mesaisinin büyük bölümünü ayıracağı ilk isim Emmanuel Emenike… Advocaat’ın tüm çabasına karşın kazanamadığı birkaç futbolcudan biri olan Nijeryalı hücum oyuncusunun menajeri Erdem Konyar ile geçtiğimiz günlerde ilk görüşme yapıldı.

MENAJERİ İLE GÖRÜŞME

Konyar’dan gelen talep üzerine gerçekleşen görüşmede yönetim kurulu, Emenike’nin kulüpteki geleceği ile ilgili net bir tavır belirlemedi. Konyar’ın, “Oyuncum ile ilgili bir kararınız var mı?” şeklindeki sorusuna, “Henüz hocamızdan transfer ile ilgili rapor almadık. Ara transfer döneminin başlamasına kısa bir süre kala politikamızı belirleyeceğiz” karşılığı verdi.

AL SADD VE LEKHWİA

Yönetimin, Emenike’ye gelebilecek cazip transfer tekliflerini değerlendirmeye alınacağı da biliniyor. Katar’da transfer yönetmeliğinin değişmesinin ardından oluşan yeni pazarda, Emenike’ye de bir talip çıkması muhtemel. Al Sadd ve Lekhwia kulüplerinin Nijeryalı forvet ile ilgilendiği iddiaları var. Bilindiği üzere Emenike daha önce Al Ain’de kiralık olarak 1 sezon forma giymişti.

Fanatik