SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amed Sportif’de forma giyen iki futbolcu serbest bırakıldı

Fenerbahçe ile oynanan Türkiye Kupası maçı sonrası çevik kuvet polisleri ile tartıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınan iki Amed Sportif futbolcusu serbest bırakıldı.

Güncellenme: 13:44, 16/12/2016
Amed Sportif’de forma giyen iki futbolcu serbest bırakıldı

Ziraat Türkiye Kupası 2’nci maçında sahasında Fenerbahçe ile oynadıkları karşılaşmadan sonra çevik kuvvet polisleriyle tartıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Amed Sportif’in 2 futbolcusu Mansur Çalar ve Mehmet Sıddık İstemi, serbest bırakıldı.

15 Aralık 2016Roman Neustadter Diyarbakır`da büyük şaşkınlık yaşadı!Fenerbahçe’nin Amed Sportif deplasmanı öncesinde Roman Neustadter maçın oynandığı sahada şok yaşadı!İlgili Haberi Oku

Maç sonrası polisle tartıştıkları gerekçesiyle eşleri yanlarındayken gözaltına alınan Spor Toto 2’nci Ligi Beyaz Grup takımı Amed Sportifli Mehmet Sıddık İstemi ve Mansur Çalar’ın gece saat 23.00’a kadar devam eden ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Amed Sportif ile Fenerbahçe arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasından sonra taraftarlar dağıldıktan sonra futbolcular stattan ayrılmaya başladı. Amed Sportif futbolcularından Mehmet Sıddık İstemi, Mansur Çalar ve Ercan Çapar ile güvenlik güçleri arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.

Amed Sportif Kulübü Genel Sekreteri Nesir Aktepe, 3 futbolcunun henüz bilinmeyen bir sebeple polis tarafından tartaklandığını belirterek, “Maç sonrası futbolcularımız giyinip eşleriyle birlikte araçlarına bindikleri sırada henüz nedenini bilemediğimiz bir şekilde çıkan tartışma sonucu polislerce tartakladı. Şu an Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeyiz. 3 futbolcumuz polis tarafından tartaklandı, hastanelik oldu. Daha sonra da futbolcularımız Mehmet Sıddık İstemi ile Mansur Çalar, polis tarafından gözaltına alındı” açıklamasında bulunmuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:34,