SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu: O hakemin kokardını evinde sökerim

Fenerbahçeli yıldızın röveşatayla ağlara gönderdiği topta faul kararı verilmesini yerinde bulan Yusuf Namoğlu, “Buna gol verilmez. Pozisyon net faul” diye konuştu

Güncellenme: 10:30, 15/12/2016
MHK Başkanı Yusuf Namoğlu: O hakemin kokardını evinde sökerim

Fenerbahçe, Antalya'ya deplasmanda yenilerek zirvenin 7 puan gerisine düştü. Sarı-lacivertlilerin hedefinde ise maçı yöneten Cüneyt Çakır ve MHK vardı. Özellikle Sow'un faul gerekçesiyle sayılmayan golü tartışmaların odağına otururken, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, maçın hakemi Cüneyt Çakır'a sahip çıktı. Namoğlu önceki gün profesyonel hakemlerle Riva'da yaptığı eğitim toplantısında son hafta yaşanan hakem hatalarını masaya yatırdı.

Görüntülerin kullanılmadığı genel bir sohbet toplantısında MHK Başkanı, hakemlere moral verici bir konuşma yaptı. Hakemlerin birçoğu lig ve kupa maçları sebebiyle haftanın ilk eğitim çalışmasında yoktu. Namoğlu, Sow'un röveşata golünün faul gerekçesiyle iptal edilmesiyle ilgili olarak, “Karar son derece doğru. Buna gol verecek hakemin kokardını gider evinden söker alırım” diyerek pozisyonun çok net bir faul olduğunu vurguladı.

15 Aralık 2016Aziz Yıldırım`dan TFF`ye çıkarma!İlgili Haberi Oku

14 Aralık 2016Fenerbahçe`de Cüneyt Çakır isyanı çığ gibi büyüyorİlgili Haberi Oku