SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kabul edemiyorum

15 Aralık 2016

Erzincan'da buz gibi havada futbol oynamak zor olacaktı bunu hepimiz tahmin ediyorduk. Ancak bu olumsuz şartlarda içimizi ısıtan en güzel sebep genç isimleri kadroda görmek oldu. Çünkü taraflı tarafsız herkesin gözünde Galatasaray altyapısıyla var olan bir kulüptür her zaman. Galatasaray'ın her dönem altyapıdan yetişen efsane bir kadrosu oluşmuştur. Erzincanspor karşısında da gençleri görünce o günlere gittim. Ama umutlarım gerçekten suya düştü. Evet gençler elinden geleni yaptı ama Galatasaray kumaşını, kalitesini kendilerinde maalesef göremedim. Genç adam dedin mi? Isırır yırtar kolay mı? Yıllardır hayal ettiğin formayı giymişsin. Saldır kardeşim, göster kendini ama işte o heyecanı göremedim ben.

Altyapı istediğimiz gibi değil ağabeyleri ne durumda peki? Semih ve Chedjou bana göre olmuyor. İkisi de sanki kafada bitirmiş. Şöyle bir sayarsak sadece Erzincan maçına bakarak değil genel olarak, Semih, Cheodjou, Cavanda, Linnes, Hamit, gol atmasına rağmen Josue, Galatasaray'ın kulübe kalitesi bu olamaz. Bu sene o seneydi yepyeni bir jenerasyon Avrupa'da olmadığın senede çıkacaktı. Ama Galatasaray yönetimi sıfır kadro mühendisliği ile o şansı kaybetti. Kadro mühendisliği için de paradan önce futbol stratejisi ve aklı gerekir yani, “Paramı var? UEFA kriteri” gibi cevaplarla gelmeyin. Cavanda neden transfer edilir? Hele bir de para verip neden transfer edilir? Anlatsınlar dinlemek istiyorum. Yeni jenerasyon senesinde neden Hamit ile sözleşme yenilenir? Anlatsınlar, dinlemek istiyorum.

Sonuçta hava soğuk, zemin kötü ama Galatasaray'da birbirinden kopuk sanki hayatında ilk defa birbirleri ile oynayan bir oyuncu topluluğu vardı sahada. Üzgünüm ama Erzincan karşısında bir defa daha gördük ki Riekerink kulübeyi de altyapıyı da organize edememiş. Bu sezon en büyük şansken, olmayan futbol aklı ve yetersiz bir teknik direktörle boşa geçiyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek