SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adanaspor'un Brezilyalı orta saha oyuncusu Renan Foguinho, hafta sonu oynanacak Kayserispor maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Telafisi olmayacak bir maça çıkacaklarını vurgulayan Foguinho, “Artık söylemenin değil eyleme geçmenin zamanı. Kayserispor direkt rakibimiz. Saha avantajını kullanarak bu maçı kazanmak tek hedefimiz. Adanaspor taraftarının maç sonuna kadar bizi desteklemesini ve ateşlemesini istiyoruz. Bu tür maçlarda taraftara ve biz futbolculara çok büyük işler düşüyor. Maç saatine kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Öte yandan Adanaspor, Kayserispor maçı hazırlıklarını öğle saatlerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik Sorumlu Eyüp Arın yönetiminde gerçekleşen antrenman serbest yapılan ısınma, koşu ve koordinasyon hareketleriyle başladı. Daha sonra pas çalışması, top kontrolü, dar alanda kontrol pas çalışması yapıldı. Antrenmanın ikinci bölümünde çift kale maç yapan turuncu-beyazlı futbolcular, 1 saat 40 dakika süren çalışmayı açma-germe hareketleriyle noktaladı. Sakatlığı düzelen Mauricio Ramos takımla birlikte çalışmalarını sürdürdü.

Turuncu-beyazlı ekip Kayserispor maçının hazırlıklarını yarın saat 15.00'te Osman Yereşen Tesisleri'nde yapacağı antrenmanla sürdürecek.

detay_resim