SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yardımcılar orta olsun bari

14 Aralık 2016

TRABZON-ADANA maçında Özgür Yankaya kardeşim iki takımın da istediği ama senin vermediğin penaltı pozisyonlarında haklısın. Ancak Adana'nın aleyhine nasıl bir penaltı verdin, bir de üstüne kırmızı çektin? El insaf! Pozisyonları eğilerek iyi takip ediyorum cinliğinden vazgeç. Yemez seyredenler.

Ç.RİZE-KASIMPAŞA karşılaşmasındaki Halis Özkahya evladım… İyi, hoş, temiz yüzlü, güzel çocuksun, biraz kilo almışsın ama idare edersin, bunlar tamam da! Yardımcın Kemal Yılmaz'ın Rize'nin golünde ofsayttan iptali doğru, başka bir pozisyonda faul yok sen vermedin doğru da yaptın ama yardımcın Kemal faul diye asıldı bayrağa, uydun yardımcıya. Bir de sarı çektin o da döndü kırmızıya, diktin tüyü üstüne. Gelelim ceza alanında gözünün önündeki pozisyona; Rizeli oyuncu bariz şekilde her türlü indirilmiş yere, sen seyrediyorsun kayıtsızca! Güme gitmiş Rize'nin penaltısı. Uyuyordun sahada.

BEŞİKTAŞ-BURSA randevusunda Bülent Yıldırım vardı sahada. Bursa'nın gollünde ofsayt iptali doğru, yardımcı A.Yusuf Öz iyi yakalamış. Sevgili Yıldırım verdiğin iki penaltıdan Oğuzhan'ınki doğruydu. Marcelo'yu da kızartman gerekirdi Bülent.

G.BİRLİĞİ-BAŞAKŞEHİR maçındaki Ümit Öztürk'ün yorgunluğu her halinden belli. Genç çocuklar ‘İstemem maç' diyemezler ki! Her hafta maçı kaldıramaz hakemler. Sanırım maç alamama korkusu da sarmış evladımı, kendine güvenini yitirmiş. Ümit evladım kale sahası içindeki o pozisyona çok yakınsın doğru da görüyorsun verdin Gençler'in golünü, sonra yardımcına uyup iptal ettin. Yapma evladım ne işi var o yardımcının kale sahasında! O oyuncunun eli ile attığı gol değil ki. Evladım sen sen ol, hem maçını yönet hem de yardımcılarını. Kaptırma paçanı dönme maskaraya!

KARABÜK-ALANYA randevusunda Mete Kalkavan, Alanya'ın penaltısı doğru vermişsin ama evladım, Karabük'ün iki adet adam gibi penaltısını da atmışsın çöpe. Alper Ulusoy,

AKHİSAR-OSMANLI mücadelesinde konuk takım oyuncusu balıklama atladı, verdin penaltıyı. Bu arada sarı da yanlış adrese, kaleciye gitti tabii ki. Akhisarlı oyuncuya gözünün önünde yapılan garanti penaltıyı nasıl vermedin? Penaltıyı yapan oyuncu bile şaştı kaldı. Yazık oldu Akhisar'ın penaltısına.

KONYA-KAYSERİ maçında Fırat Aydınus başarılıydı. Konya'nın golünde topun çizgiyi geçtiğini yakalayan yardımcı hakem Serkan Ok'a da aferin.

GALATASARAY-GAZİANTEP karşılaşmasında genç ve başarılı hakemimiz Halil Umut Meler evladım maçı iyi bitirdin. Ama sanırım biraz İstanbul korkusu sarmış seni, aman alışkanlığa dönüşmeden topla kendini. Yazık etme kendine.

ANTALYA-FENERBAHÇE maçında Cüneyt Çakır'ın Sow'un röveşatadan attığı gölü iptali doğru. Fenerli Sow'a ve Alper'e ceza alanında yapılan müdahaleler ise penaltıydı bu kez iyi süzemedin, farkında değilsin ama sanırım ters baskı altındaydın, İş kazası yaptın Cüneyt.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek