SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zabıta boksör Durmuş Karakuş İngiltere’den galibiyetle döndü

Zabıta boksör Durmuş Karakuş, İngiltere'de gerçekleştirilen özel bir organizasyonda İngiliz boksör Tony Louis'e karşı çıktığı unvan maçını kazandı.

Güncellenme: 11:02, 13/12/2016
Zabıta boksör Durmuş Karakuş İngiltere’den galibiyetle döndü

Pendik Belediyesi’nde 11 yıldır zabıta olarak görev yapan 30 yıllık boksör Durmuş Karakuş (44), dün İngiltere’de gerçekleştirilen özel bir organizasyonda İngiliz boksör Tony Louis ile unvan maçı yaptı. Bugüne kadar çıktığı 60 maçta çok sayıda kupa ve madalya kazanan Karakuş, İngiliz boksör Tony Louis’i de yenmeyi başardı. Rakibini nakavt eden Durmuş Karakuş, Ağır Sıklet Boks Altın Kemer unvanını kazandı. Kemeri ve madalyasını alan Karakuş, Türkiye’ye döndü.

“PATLAMA NEDENİYLE MAÇA MORALSİZ ÇIKTIM”

Pendik’teki evine gelen boksör Durmuş Karakuş, Doğan Haber Ajansı’na (DHA) konuştu. Karakuş, Beşiktaş’ta yaşanan patlamadan dolayı maça çok moralsiz çıktığını belirterek, “Öncelikle bizim maçımızda önce çok kötü bir olay yaşadık. Türk vatanının başı sağ olsun. Bu vatan için şehit olan insanlar var. O yüzden çok üzgünüm. Gönül isterdi ki, orada hiçbir memur kardeşimize, hiçbir devlet görevlisine, yolda yürüyen kardeşimize bu terör olayı olmasaydı, biz daha mutlu olurduk” dedi.

Kazandığı galibiyeti şehit ve gazilere armağan ettiğini söyleyen boksör Karakuş, “O ruhla ve o bilinçle çıktım maça. Ne kadar da olsa buruk çıktım. Haklarını helal etsinler. Ama şehitler için o kemeri aldım” şeklinde konuştu.

ZABITALIK GÖREVİNE DEVAM EDECEK

Durmuş Karakuş, “Zabıtalık görevimiz devam edecek. İşe tekrar geri döneceğiz. Başkanlarımızı, devlet büyüklerimizi, yetkili amirlerimizi göreceğiz ve normal bir vatandaş gibi işimize devam edeceğiz” diye konuştu. Kendisine çeşitli ülkelerden mesajlar geldiğine bildiren Karakuş, “Bir iki tane mesaj aldım. Amerika, Katar, Dubai, Hollanda ve Almanya’dan.. Uçakta olduğum için bu mesajları yeni gördüm. Bunları düşüneceğiz. Şu an bu kemer bizde. Bunun bir üstü var. Bu kemeri almak için insanlar mücadele ediyorlar. Bunu bizde mücadele ederek aldık. Bunu tekrar dediğim gibi şehit ve gazi kardeşlerimize armağan ediyorum” diye konuştu.