SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yorgunluk ve rehavet

13 Aralık 2016

Robin van Persie kadroya giremeyince Advocaat ilk 11'de Volkan Şen'e yer verdi, Sow'u ortaya çekti. Son haftalarda sarı-lacivertlilerin çıkışa geçmesinde büyük pay sahibi olan ilerideki üçlünün bozulması hücum alternatiflerini de azaltmış oldu. Direkt oyun anlayışı içinde hızlı oynayabilen isimlerin katkısı önemtaşıyor. Dün Lens büyük ölçüde yorgunluktan bekleneni veremedi. Alper zaman zaman bu rolü üstlenebiliyor ama devamlılığı yok. Volkan Şen'i saymıyorum zira istisna maçlar dışında verimli olmaktan çok uzak bir futbolcu. Eldeki kadro diğer seçenekleri denemeyi pekmümkün kılmıyor. Örneğin orta sahada oyunu kontrol edebilecek, takımının rakip sahaya yerleşmesini sağlayacak bir lider yok. Dolayısıyla beklenti aynı isimler üzerinde dönüp dolaşıyor.

Dün Advocaat, Feyenoord deplasmanında oynayan 11'i bozmayıp rotasyon yapmayarak bir risk almıştı. Bununla beraber yorgun olan takıma 70. dakikaya kadar hiç değişiklik yapmaması, oyunun ev sahibi lehine dönmesine sebep oldu. İşin ilginç yanı bugüne kadar hep ciddiyetiyle övdüğümüz teknik adam sanki biraz rehavete girmişti.

Cüneyt Çakır yine bir lig maçında gündeme gelmeyi başardı! Pek çok tartışmalı kararı vardı ama son anlarda Moussa Sow'un iptal edilen röveşata golünden sonra Josef de Souza'nın kendisini itmesine kart gösteremedi. Kendi verdiği karara inansa o hareketi de cezasız bırakmazdı, o da kontrolünü kaybetti.

Antalyaspor'un Rıza Çalımbay ile yakaladığı çizgiyi görmezden gelmezlik olmaz. Son 6 maçta 5 galibiyet ve lider Başakşehir karşısında deplasmanda alınan beraberlik başarıyı özetliyor. Cesur ve akıllı oyunlarıyla bu sonuçları hak ediyorlar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek