SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şehit yakınları için Adana derbisi yapılsın kampanyası

Geliri İstanbul'daki terör saldırısında hayatını kaybeden 44 şehidin yakınlarına bağışlanmak üzere TFF 1. Lig takımlarından Adana Demirspor ve Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Adanaspor arasında dostluk maçı yapılması için imza kampanyası başlatıldı.

Güncellenme: 11:53, 13/12/2016
Şehit yakınları için Adana derbisi yapılsın kampanyası

İstanbul’da, Beşiktaş – Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Arena çevresinde yapılan çift bombalı terör saldırısında 36 polis, 8 sivil olmak üzere 44 kişi şehit oldu. Saldırı nedeniyle ülke genelinde 1 günlük yas ilan edilirken, pek çok sivil toplum kuruluşu, siyasi parti ve taraftar grubu çeşitli etkinlikler düzenleyerek ülke gündeminde tırmanan terör olaylarını protesto edip, barış ve kardeşlik mesajları verdi.

Sosyal medyada faaliyet gösteren ‘Adana’da ne var?’ isimli haber platformu da Adanaspor Başkanı Bayram Akgül ve Adana Demirspor Başkanı Sedat Sözlü ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a seslenerek, Adana Demirspor ve Adanaspor arasında dostluk maçı yapılması için imza kampanyası başlattı. Geliri İstanbul’da şehit olan 44 kişinin ailesine bağışlanacak dostluk maçı için başlatılan imza kampanyasında şu ifadeler yer aldı:

“Volkan Çetin isimli takipçimizin önerisi üzerine Adana Demirspor ile Adanaspor’un şehit yakınları için maç yapması amacıyla imza kampanyası başlatıyoruz. ‘Hayatta bir araya gelmezler’ denilen kentin her iki takımının taraftarı, teröre karşı omuz omuza birlik olsun. Barış kelimesinin içinin boşaldığı şu günlerde Adana taraftarı, turuncusu beyazı, mavisi lacivertiyle tüm dünyaya örnek olsun. #aramızbozukkanımızdeğil.”

Yayınlanma Tarihi:11:52,