SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool Menajeri Jurgen Klopp’a eski takımından ultimatom!

Liverpool Menajeri Jurgen Klopp'a eski takımı Borussia Dortmund'dan Christian Pulisic transferi nedeniyle ultimatom geldi.

Tarık ERYİĞİT
Güncellenme: 15:24, 13/12/2016
Liverpool Menajeri Jurgen Klopp’a eski takımından ultimatom!

Borussia Dortmund’da yakaladığı başarıların ardından Liverpool’un başına geçen Jurgen Klopp’un eski takımı ile arası açılmak üzere… Christian Pulisic’i ısrarla kadrosuna katmak isteyen Klopp’a Alman kulübünden sert yanıt geldi.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

İskoç çalıştırıcı Brendan Rodgers’ın kovulmasının ardından Liverpool’un başına getirilen Jurgen Klopp ile İngiliz ekibinden önce sayısız başarıya imza atmış olduğu Borussia Dortmund arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Klopp’un ısrarla transfer etmek için uğraş verdiği genç yetenek Christian Pulisic, Alman çalıştırıcı ile Borussia Dortmund’un arasının açılmasına neden oluyor. Borussia Dortmund taraftarı tarafından hala çok sevilen Alman çalıştırıcının transferde ısrarcı olması halinde eski kulübüyle ilişkilerinin bozulacağı söyleniyor.

09 Aralık 2016Mario Balotelli: Bir daha asla Liverpool`a dönmemİtalyan yıldız Mario Balotelli, gelecek planları ile ilgili açıklamalarda bulundu.İlgili Haberi Oku

Liverpool yönetiminin Jurgen Klopp’un raporu doğrultusunda 13 milyon euro’luk bir teklif yaptığı Pulisic’in satılık olmadığını belirten Borussia Dortmund yönetimi, İngiliz ekibinin ısrarlarından bıkmış durumda… Son olarak Alman çalıştırıcıya ultimatom veren Borussia Dortmund takımı, 18 yaşındaki yıldız adayının kesinlikle satılık olmadığını duyurdu. Borussia Dortmund Sportif Direktörü Michael Zorc, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Pulisic’in ocak ayında takımdan ayrılmayacağını, Klopp’un ısrarcı tavrının yersiz olduğunu belirterek “Liverpool bu transferi unutabilir. Ellerini Pulisic’in üzerinden çeksinler” açıklamasında bulundu.

12 Aralık 2016Slaven Bilic 1 puanı Türkiye`ye adadıWest Ham United’ın teknik direktörü Slaven Bilic, 2-2 berabere biten Liverpool maçının ardından “Aldığımız bu puanı Türkiye’deki insanlara adamak istiyorum. Dualarım onlarla” dedi.İlgili Haberi Oku

Klopp’a Pulisic’i satmayacaklarını açık bir dille söylediklerinin de altını çizen Zorc “Liverpool zamanını boş yere harcamasın… Pulisic bizim gelecek planlarımızda önemli bir yer tutuyor. Klopp parasını başka transferler için harcayabilir. Dosthane bir şekilde ayrıldığımız Klopp, bu ısrarı ile aramızdaki ilişkinin bozulmasına neden olabilir” şeklinde konuştu.

Bu açıklamalara rağmen Klopp’un transferden vazgeçmediği ve Liverpool’un ocak ayında 30 milyon euro ile Borussia Dortmund’un kapısını bir kez daha çalması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:15:23,