SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Jan Olde Riekerink’ten Wesley Sneijder itirafı!

Jan Olde Riekerink’ten Wesley Sneijder itirafı!

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, sarı-kırmızılı kulübe ilk geldiği dönem ile ilgili yaptığı açıklamada Wesley Sneijder'in yönetim ile görüşmüş olabileceğini söyledi.

İlk olarak Galatasaray altyapısında göreve başlayan, Mustafa Denizli’nin gönderilmesinin ardından da teknik direktörlük koltuğuna oturan Jan Olde Riekerink, o dönemle ilgili açıklamalarda bulundu. Hollanda’nın Metro gazetesine konuşan Riekerink “Wesley Sneijder’i 10 yaşından beri tanıyorum. Ajax’ta önce altyapı hocasıydım daha sonra eğitimden sorumlu isim oldum. Wesley ile hep temas halideydim. Çin’deki görevim sona erdiğinde İstanbul’a Sneijder’i ziyarete geldim. O harika bir adam. İstanbul’da olduğumu Galatasaray yönetimine haber vermiş olmalı ki benimle bir görüşme talep ettiler” itirafında bulundu.

13 Aralık 2016Martin Linnes`ten Riekerink`e eleştiriGaziantespor maçında ilk yarı bitiminde oyundan çıkan Galatasaray’ın sağ beki Martin Linnes, hocası Jan Olde Riekerink’i eleştirdi.İlgili Haberi Oku

İstanbul’da gerçekleştirilen bombalı saldırı ile ilgili de konuşan Jan Olde Riekerink “Böyle saldırılar gerçekten felaket. Ama yine de bize korku hakim olmamalı. Dünyanın diğer yerlerinde olan patlamaları da görünce burada güvensiz hissetmiyorum” ifadelerini kullandı. Hollandalı çalıştırıcı, Nigel de Jong ve Sneijder ile aynı apartmanda oturduklarını belirterek “Onlarla bazen kahve içiyorum, daha fazlası değil. Zaten kulüpte bütün gün birbirimizi görüyoruz. Geceleri genelde çalışıyorum” dedi.

13 Aralık 2016Dünya Yasin Öztekin`i konuşuyorYasin Öztekin, Türkiye'nin hislerine tercüman olmakla kalmadı, yaşananların yabancı medyada geniş yer bulmasını da sağladı.İlgili Haberi Oku

“Galatasaray’ı çalıştırmak 33 yıllık futbol kariyerimde başıma gelen en iyi şey” diyen Riekerink, “Buradaki insanlar çok sıcakkanlı. Takımlarına olan tutkuları inanılmaz düzeyde. Ultraslan’ın beni tribünlere çağırması çok etkileyici. Bu kulüp gerçekten çok büyük ve birçok insana dokunuyor. Böylesini daha önce yaşamadım” diyerek sözlerini noktaladı.