SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlhan Cavcav’dan TFF’ye çağrı

Son terör saldırısı sonrası gece saatlerinde statlardaki güvenlik zafiyetine dikkat çeken Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, TFF’ye “Maçları gündüz oynayalım” çağrısı yaptı.

Güncellenme: 09:09, 13/12/2016
İlhan Cavcav’dan TFF’ye çağrı

Türk futbolunun duayen ismi İlhan Cavcav, Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından gerçekleşen ve şehit haberleriyle ülkemizi yasa boğan bombalı terör saldırısındaki ‘Karanlık' noktaya değindi. Gençlerbirliği Kulübü Başkanı, Süper Lig karşılaşmalarının geç saatlerde hava karardıktan sonra oynanmasının ciddi güvenlik sorununa neden olduğunu vurgulayıp, “Maçların gündüz oynanması gerekir” düşüncesini paylaştı.

12 Aralık 2016Bursaspor ile Beşiktaş şehitler için özel maç yapacakBursaspor Başkanı Ali Ay, Beşiktaş ile şehit ailelerine yardım için özel bir maç yapacaklarını söyledi.İlgili Haberi Oku

Gece karanlığında kalabalık yerlerde eylem planlayan teröristlere karşı önlem almanın zorluğuna dikkat çeken İlhan Cavcav, “O saatlerde güvenlik görevlilerimizin ve maça giden yurttaşlarımızın güvenliğini sağlamak büyük sorun” dedi. Türkiye Futbol Federasyonu'na çağrıda bulunan Cavcav, “TFF bu olaya seyirci kalmamalı. Gündüz maçları, gündeme alınmalı ve kamuoyu oluşmalı. Kulüpler Birliği de buna destek olmalı” ifadelerini kullandı.