SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray savunması S.O.S veriyor

Özellikle duran toplara ve rakiplerin kanatlardan geliştirdiği ataklara bir tülü önlem alınamaması Galatasaray’ın en önemli zaafı olarak gösteriliyor.

Güncellenme: 11:41, 13/12/2016
Galatasaray savunması S.O.S veriyor

Galatasaray, üst üste 3. galibiyetini alarak zirve yarışındaki iddiasını kanıtladı ancak sarı-kırmızılı ekibin sistemi tartışılmaya devam ediyor. Son 5 maçta kalesinde 7 gol gören Galatasaray'ın Gaziantepspor maçında rakibine verdiği pozisyonlar dikkatlerden kaçmamıştı. İlk 20 dakikada kalesinde 6 net pozisyon veren Galatasaray’ı yaptığı kurtarışlarla kaleci Muslera mağlubiyetten kurtarırken, eleştiri okları bir kez daha teknik ekibe çevrildi.

13 Aralık 2016Dünya Yasin Öztekin`i konuşuyorYasin Öztekin, Türkiye'nin hislerine tercüman olmakla kalmadı, yaşananların yabancı medyada geniş yer bulmasını da sağladı.İlgili Haberi Oku

Teknik Direktör Jan Olde Riekerink'in sezon başından beri savunma önlemlerini bir türlü alamaması, Hollandalı hocanın en önemli eksiklerinden biri olarak kabul ediliyor. Duran toplarda adam paylaşım hataları yapan Galatasaray, bu sezon kalesinde 6 kafa golü gördü. Rakiplerin iki kanattan geliştirdiği ataklara bir türlü önlem alınamadı. Takım savunmasında yaşanan ciddi zaafların bir an önce kapatılması konusunda Riekerink'in uyarıldığı belirtildi.