SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe iş kazası yaptı

13 Aralık 2016

Maç öncesinde Cüneyt hocanın polis kardeşimize para atışını yaptırması güzel görüntüydü birlik beraberlik adına. Fenerbahçe, klasik oyununu 4-3-3 oynamaya çalışıyor her maçta. Volkan Şen, Lens ve Alper Antalya'nın ikinci bölgede yaptığı baskın pres nedeni ile ileriye çıkamadılar. Tek kalan Sow da ataklarda etkili olamadı. Alper çok çalışkandı, uğraştı, didindi ileri çıkmak için. Ara sıra da çıkardı takımını atağa ortadan ve bu pozisyonlarda Lens'le tehlikeli de oldu sarı-lacivertliler.

Josef, top kesmekten nefes alıp ileri çıkamadı. Mehmet Topal ise hep geride durmak zorunda kaldı. Şener çıktığı ataklarda geri gelemedi. Cüneyt Çakır'a itiraz edip konuşarak salına salına geri gelirken boşalttığı yerinden golü giyeyecekti Fenerbahçe. Sorumsuzluk Şener'e yakışmıyor. Hasan Ali ise hiç çıkamadı. Hal böyle olunca Fenerbahçe oyunu çoğunlukla kendi alanında kabul etti, pres yapamadı sadece top kapmaya çalıştı. Antalyaspor, Deniz, M'Billa, Zeki, Eto'o ve Daniolo ile etkili olmaya çalıştı.

İkinci devrede Fenerbahçe hızlı ve çabuk oynamaya çalışırken Antalya da aynı şekilde karşılık verdi. Yekta'nın 25 metreden golü enfesti. Sahanın iyilerinden Alper'in yorulması sonrası Fernandao'nun girmesi sürpriz oldu. Fenerbahçe golü yedikten sonra çizgilerden ataklara kalkmaya başladı. Şener canlandı, Volkan daha çok istemeye başladı, Sauza da ileri çıkınca Fenerbahçe etkili oldu. Sow röveşataya çıkarken “2 metre yanında rakip oyuncu olmaması gerekir” savına göre golü iptal etti Çakır. Ancak Antalyalı oyuncu arkadan geldi ve kafasını uzatmıştı. İptal kararı yanlış değildi. Ama şunu da unutmamak lazım; hangi futbolcu röveşataya kalkarken 2 metre yanında rakip olmuyor ki? Çakır, asıl hataları Alper ve Sow'a ceza sahasında yapılan iki harekette penaltı kararı vermeyerek yaptı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek