SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin sarsıldığı Beşiktaş'taki saldırı, ülkeyi birleştirdi. Galatasaraylı Yasin Öztekin'in gol sevinci ise simgeleşti. İlk golünün ardından saha kenarındaki polislere sarılan gurbetçi futbolcu, ‘hat-trick'ini ise ‘asker selamı' vererek tüm güvenlik güçlerine adadı.

11 Aralık 2016Yasin Öztekin: Biraz daha kalsa, ağlardımGalatasaraylı futbolcu Yasin Öztekin, kazandıkları Gaziantepspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.İlgili Haberi Oku

Bu hareket dünyada da ses getirdi. Şimdiye dek acılarımıza gereken tepkiyi veremeyen Avrupalılar, bu gol sevinciyle birlikte ülkemizdeki duygu yoğunluğunu daha iyi anladı. Yasin'in sevinci, sosyal medyada da on binlerce kez yorumlandı.

NE DEDİLER?

La Gazetta d' Sport (İtalya):  Yasin, polisleri kucaklayıp saygısını gösterdi.

Eurosport (Fransa): Saldırıdaki kayıplara karşılık polislere sarıldı.

ABC (İspanya): Öztekin'in benzersiz hareketi dünyada ses getirdi.

Record (Portekiz): Yasin, ‘hat-trick'i kurbanlara armağan etti.

SOW DESTEK ÇIKTI

Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Moussa Sow da meslektaşı Yasin Öztekin'in yaptıklarına kayıtsız kalmadı. Galatasaray’ın paylaştığı Yasin Öztekin'in çevik kuvvet ekiplerine sarıldığı fotoğrafı sosyal medya hesabından beğenerek destek veren Sow, Türk halkından büyük övgü aldı. Senegalli yıldız gösterdiği duyarlılık ile futbolu bir kenara bırakıp, insanlığı ile ön plana çıktı.