SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cüneyt Çakır’ın Moussa Sow kararı Türkiye’de spor gündemine oturdu

Antalyaspor - Fenerbahçe maçında Moussa Sow'un ağlara giden röveşatasını iptal eden Cüneyt Çakır, Türkiye'de spor gündeminin merkezine oturdu.
Peki spor yazarları Cüneyt Çakır'ın kararı ile ne yorumda bulundu?
Selçuk Dereli: Sow'un golünde bence faul yok. Pozisyonda topla oynayan Sow, kafayı sokan Chico.
Argun Darıcı: Sow röveşataya çıkarken “2 metre yanında rakip oyuncu olmaması gerekir” savına göre golü iptal etti Çakır. İptal kararı yanlış değildi. Ama şunu da unutmamak lazım; hangi futbolcu röveşataya kalkarken 2 metre yanında rakip olmuyor ki?
Aytunç Erkin: Sow'un gol olan röveşatasında faul çalan Çakır bu kez haklıydı.
Rıdvan Dilmen: Sow'un röveşata pozisyonunda 10 hakem hocasının 5'e 5 ayrılacağını düşünüyorum.
Mehmet Demirkol: 1.90 yükseklikte topa vururken rakibin kafasına da vuruyorsanız bu fauldür. Estetik ve Soweşata sürekliliği rekoru açısında yazık olsa da Çakır’ın kararı doğru.
Ahmet Çakar: Dün gecenin en kritik pozisyonu Sow'un röveşata ile attığı ama sayılmayan golü. Hakem Cüneyt Çakır'ın kararı yüzde 100 doğru. Zira top kafa ile oynayacak yükseklikte.
İlker Yağcıoğlu: Sow'un attığı golde Çakır büyük hata yaptı. Sow rakipten önce hamle yaptı ve gol temizdi.
Mehmet Yılmaz: Çaldığın düdüklerde tutarlı olmak, bir hakemin asla aklından çıkarmaması gereken bir şey olmalı. Sow’un golünü neden iptal ettiğini de her halde sadece kendisi biliyor olmalı.
Atilla Gökçe: Çakır bu kararı nedeniyle çok eleştirilecek. Ancak Sow, (vuruş sırasında) ayağını normalden daha yukarı kaldırarak rakibine de müdahale ettiği için faul yapmış sayıldı.
Ömer Üründül: Sow yine bir röveşata ile ağları buldu. Ama hakem Cüneyt Çakır faul gerekçesiyle golü saymadı. Büyük itirazlara neden olsa da karar doğruydu.
Deniz Çoban: Kurala göre makas (röveşata) vuruşu sırasında rakibe fiziksel temas varsa, direkt serbest vuruş ile cezalandırılan ihlal haline gelir. Sow’un golünün iptali doğru karardı.
Gürcan Bilgiç: Cüneyt Çakır'ın Moussa Sow'un golünü iptal etmesi "Tehlikeli hareket" olarak yorumlaması doğru karar.
Hakkı Yalçın: Dünyanın her ülkesinde gol. Çünkü Sow'un vuruşundan sonra rakibin kafası uzanıyor. Sow'un ayağı sadece vuruşla ilişikli.