SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şehit Tunç Uncu’nun yuvasını ‘Düşman Kardeşler’ yapacak

Kartal Yuvası'nda çalışan Tunç Uncu, Beşiktaş'taki bombalı saldırıda hayatını kaybetti. Ölümünün ardından evi ziyaretçi akınına uğrayan Tunç Uncu'nun yaşadığı yeri görenlerin yüreği burkuldu. Sosyal medyada çığ gibi büyüyen kampanya teklifleri, tüm takım taraftarlarını tek bir cümlede birleştirdi: Destek vermeye hazırız...

Güncellenme: 14:33, 13/12/2016
Şehit Tunç Uncu’nun yuvasını ‘Düşman Kardeşler’ yapacak

Beşiktaş Vodafone Arena yakınında düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitiren, Kartal Yuvası çalışanı Tunç Uncu'nun Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısında işinden olduğu ortaya çıktı. O dönem Sultanahmet’te bir otelde komilik yapan Tunç Uncu, canlı bomba saldırısının ardından işten çıkarıldı. Daha sonra Kartal Yuvası’nda çalışmak için başvuran Tunç Uncu, işe kabul edilmesi ile büyük sevinç yaşadı. Azrail’in peşini bırakmadığı Tunç Uncu, Beşiktaş’taki bombalı saldırıda bu kez yaşamını yitirdi. Sultanahmet saldırısında işinden olan Tunç Uncu, Beşiktaş’taki saldırıda ise canından oldu.

Ölümü adeta hisseden Tunç Uncu’nun tüm arkadaşları ile helalleştiği ortaya çıktı. Arkadaşlarına kupa hediye eden Tunç Uncu’nun, birçok arkadaşına ‘Ölecek miyim neyim bilmiyorum ama hakkını helal et' dediği öğrenildi.

12 Aralık 2016Beşiktaş`tan bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine destekBeşiktaş BaşkanI Fikret Orman, bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine Türkiye Kupası’nda oynanacak maçın gelirini bağışlama kararı aldı.İlgili Haberi Oku

YAŞADIĞI EVİ GÖRENLERİN YÜREĞİ BURKULDU

Tunç Uncu'nun anne babasıyla yaşadığı Şişli Elmadağ'daki yoksul evini sosyal medyada görenler bir kez daha acı hissetti. O harabe evde yaşayan Tunç Uncu’nun buna rağmen neşeli kişiliği, tüm herkesi duygulandırdı. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Tunç Uncu’nun 4 metrekarelik bir odasında yer alan tek süsün Beşiktaş nevresimi ve Beşiktaş bayrağı olması dikkat çekti.

Bombalı saldırı sonrası hayatını kaybeden Tunç Uncu’nun ailesi ile birlikte yaşadığı Dolapdere’deki ev, gün boyu ziyaretçi akınına uğradı. Tunç Uncu’nun ailesini bir an olsun yalnız bırakmayan arkadaşları ve Beşiktaş taraftarları, gün boyu Uncu’nun evinin önünden ayrılmadı. Tunç Uncu’nun yaşadığı evin fotoğraflarının yayılması ile birlikte başta Beşiktaş taraftarları olmak üzere pek çok sosyal medya kullanıcısı, “Aileye yeni bir ev alınması için ellerinden geleni yapacaklarını” dile getirdi. Tüm taraftarları birleştiren bu kampanya teklifine destek yağdı. Beşiktaş dışında Fenerbahçe, Galatasaray, Bursaspor ve Trabzonspor başta olmak üzere tüm takım taraftarları da Tunç Uncu’nun ailesine yeni bir ev alınması için destek vermeye hazır olduklarını belirttiler.

12 Aralık 2016Beşiktaş kan ağlıyorBeşiktaş Kulübü, Voldafone Arena’nın yakınında düzenlenen bombalı saldırıda iki kurban verdi. Beşiktaş Kongre Üyesi Vefa Karakurdu’nun son sözleri ise yürek burktu.İlgili Haberi Oku

Kampanya tekliflerinin ardından harekete geçen Beşiktaş Kulübü, aileye yeni bir ev alınması için harekete geçti. Beşiktaş yönetimini mesaj yağmuruna tutan siyah-beyazlı taraftarlar, Vodafone Arena’nın altında yer alan Kartal Yuvası’nın 1 günlük gelirinin Tunç Uncu’nun ailesine verilmesini talep etti. Teklife olumlu yaklaşan Beşiktaş yönetimi de aileye ev hediye edilmesi için gerekli çalışmaların yapılması kararı aldı.

tunc-uncu-ic-13-12

FENERBAHÇE TARAFTARI HAREKETE GEÇTİ

Fenerbahçeli taraftarlar, saldırıda hayatını kaybeden Kartal Yuvası çalışanı şehit Tunç Uncu’nun ailesine bağışlanmak üzere bir kampanya önerisi getirdi. Sosyal medyada başlatılan kampanyada sarı-lacivertliler, Beşiktaş Kulübü’nün Kartal Yuvası çatısı altında ürün çıkarması halinde buna destek vereceklerini açıkladı. Çıkartılacak özel ürünün ise her platformda on binlere ulaştırılacağı duyuruldu. Bu kampanya teklifine de Türkiye’deki tüm takımlardan destek yağdı.

Yayınlanma Tarihi:13:54,