SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi’nde eşleşmeler belli oldu

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde son 16 turu kuraları çekildi. Arda Turan'ın forma giydiği Barcelona, Paris Saint-Germain'e rakip oldu. Hakan Çalhanoğlu'nun takımı Bayer Leverkusen ise Atletico Madrid ile eşleşti.

Güncellenme: 14:34, 12/12/2016
Şampiyonlar Ligi’nde eşleşmeler belli oldu

Beşiktaş’ın elenmesiyle Türk temsilcisinin kalmadığı Şampiyonlar Ligi’nin son 16 turu kura çekiminde, gruplarını ilk sırada bitiren Arsenal, Leicester City (İngiltere), Napoli, Juventus (İtalya), Barcelona, Atletico Madrid (İspanya), Monaco (Fransa) ve Borussia Dortmund (Almanya) seribaşı olarak yer aldı. Aynı ülke veya grup takımlarının eşleşemediği kura çekimine, Paris Saint-Germain (Fransa), Benfica, Porto (Portekiz), Manchester City (İngiltere), Bayern Münih, Bayer Leverkusen (Almanya), Real Madrid ve Sevilla (İspanya) ikinci torbadan girdi.

Kura neticesinde Bayern Münih ile Arsenal son 4 yıl içinde 3. kez birbirlerine rakip oldular. Arda Turan’ın forma giydiği Barcelona ise Paris Saint Germaın ile eşleşti

UEFA’nın Nyon’daki merkezinde çekilen kura çekimi sonrasında Şampiyonlar Ligi son 16 turu eşleşmeleri şu şekilde gerçekleşti:

Manchester City – Monaco

Real Madrid – Napoli

Benfica – Borussia Dortmund

Bayern Münih – Arsenal

Porto – Juventus

Bayer Leverkusen – Atletico Madrid

Paris Saint-Germain – Barcelona

Sevilla – Leicester City

Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçları 14-15 ile 21-22 Şubat 2017, rövanşları ise 7-8 ile 14-15 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak.

Yayınlanma Tarihi:14:18,