SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Osmanlıspor, UEFA Avrupa Ligi’nde Yunanistan ekibi Olympiakos ile eşleşti. Kura çekimi ile ilgili açıklamalarda bulunan Osmanlıspor Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Karayel, Türk takımlarının yollarına devam etmelerinden dolayı mutluyuz olduklarını dile getirerek, ”Yolun başında hep söylemiştik, rakiplerin kim olduğu değil, bizim ne yapabileceğimiz önemli” dedi.

UEFA Avrupa Ligi’nde komşumuz ile eşleştik diyen Karayel, “Fanatik taraftarı olması bizi korkutmuyor. Onlardan başkaları korksun. İsviçre de başımıza gelenler malum. Biz hiç bir zaman politikayı işimize alet etmedik ama yapılanları da unutamazdık. O yüzden Zürih’te üzülen gurbetçilerimizi de unutmadık. Şimdi gurbetçilerimiz için Osmanlıspor, Fenerbahçe ve Beşiktaş Avrupa’da yollarına devam ediyorlar. Bugünkü eşleşmelere bakıldığında üç takımımızında turu geçeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

”BU TRENDEN BİR DURAKTA İNECEĞİZ”

Osmanlıspor’un kendine olan güveninin tam olduğunu ifade eden Karayel, “Arkamıza aldığımız destek yolun başındakinden daha güçlü. Bu havayı, yolun sonuna kadar sürdüreceğiz. Bundan sonraki maçlar eleme usulü. Bu trenden bir durakta ineceğiz, son durağa gider miyiz bunu Rabbim bilir ama bu koltukları başkalarına kolay kolay vermeyeceğiz. Bu yolda gerekli olabilecek transferlerin olacağından kimsenin şüphesi olmasın. Osmanlıspor yönetimi gerekli çalışmaları çok önceden bitirmişti. Şimdi transferleri sonuçlandırma zamanı. İnşallah Osmanlıspor UEFA kupasında yeni transferleri de gelince rakiplerine asla kolay teslim olmayacak. Osmanlıspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe yani üç silahşörler Avrupa’da birbirine destek olarak ve turu geçecekler. Bu turda mücadele edecek takımlarımıza başarılar diliyorum. Üç kulvarda da hedefimiz var. İnşallah elimizden gelenin en iyisini yaparak bu turu Fenerbahçe, Beşiktaş ve bizim geçeceğimizi düşünüyorum”

Yayınlanma Tarihi:17:42,