SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş kan ağlıyor

Beşiktaş Kulübü, Voldafone Arena'nın yakınında düzenlenen bombalı saldırıda iki kurban verdi. Beşiktaş Kongre Üyesi Vefa Karakurdu'nun son sözleri ise yürek burktu.

Güncellenme: 12:13, 12/12/2016
Beşiktaş kan ağlıyor

Beşiktaş’ta düzenlenen bombalı saldırı, siyah-beyazlı camiadan iki can aldı. Bunlardan biri Vodafone Arena'nın güvenliğinden sorumlu olan Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu. Çok sevilen bir polis olan Karakurdu, aynı zamanda Beşiktaş kongre üyesiydi.

12 Aralık 2016Galatasaraylı sporcunun kardeşi Beşiktaş saldırısında hayatını kaybettiGalatasaraylı yüzücü Pelin Çelik’in kardeşi Selin Çelik, Beşiktaş’taki patlamanın ardından kaldırıldığı hastanede hayata gözlerini yumduİlgili Haberi Oku

Bursaspor taraftarını otobüslere bindirdikten sonra meslektaşlarının yanına giden Karakurdu'nun şehit olmadan önceki son sözleri yürek burktu:

“Çok şükür olay olmadı.”

Karakurdu, dün meslektaşları ile birlikte toprağa verildi.

Saldırıda, Kartal Yuvası çalışanlarından Tunç Uncu da can verdi. 7 yıl bilgisayar mühendisliği yapan Uncu, Beşiktaş sevgisinden ötürü mağazacılık sektörüne geçerek Kartal Yuvası'nda çalışmaya başlamıştı. Renkli kişiliği ve güler yüzlülüğüyle camianın ve taraftarların sevgilisi olan Uncu, maçtan sonra eve giderken hayatını kaybetti. Arkadaşları, genç Beşiktaşlı'nın normalde o yolu hiç kullanmayı tercih etmediğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi:12:12,