SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyasporlu Eto’o’ya onursal hemşehrilik belgesi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor’un yıldız futbolcusu Samuel Eto’oya onursal hemşehrilik belgesi takdim etti.

Güncellenme: 20:06, 12/12/2016
Antalyasporlu Eto’o’ya onursal hemşehrilik belgesi

Antalya Belediyesi, Antalyaspor Fenerbahçe karşılaşması öncesi Samuel Eto’o’ya, onursal hemşehrilik belgesi verdi.

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk’ünde eşlik ettiği törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Eto'o'nun Antalya ve Antalyaspor'un onuru olduğunu söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 15 Temmuz gündüzünde 738 sayılı kararla Eto'o'ya Antalya belediye tarihinde ilk kez onursal hemşehrilik beratı kararını oy birliğiyle mecliste aldıklarını aktaran Türel, “15 Temmuz'da aldığımız karar sonrasında bu onursal belgeyi 16 Temmuz'da dünya yıldızlarıyla oynanacak maçta vermeyi planlıyorduk. Ama hainler ve alçaklar maalesef o gün bu onursal belgeyi vermemize imkan tanımadı. Ama başaramadılar. Başaramayacaklar. 15 Temmuz şehitlerimizi de, 10 Aralık şehitlerimizi de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü de unutmadık, unutturmayacağız. Eto'o artık bizden biri, Samuel Eto'o Antalyalı ve Antalyasporlu. Gururla onurla, Eto'o'ya onursal hemşehrilik beratını veriyoruz” dedi.

12 Aralık 2016Samuel Eto`o`dan şehitler için duaİlgili Haberi Oku

Eto'o ise, kendisini bu berata layık gören Türkiye, Antalya'ya, taraftarlarına takım arkadaşlarına teşekkür etti.