SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu: Tüm maçlarda saygı duruşu yapılacak

Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş'taki saldırıda hayatını kaybedenler için tüm maçlar öncesin saygı duruşu yapılacağını açıkladı.

Güncellenme: 11:40, 11/12/2016
Türkiye Futbol Federasyonu: Tüm maçlarda saygı duruşu yapılacak

Beşiktaş’ta 38 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), tüm maçlarda saygı duruşunda bulunulmasına karar verdi.

11 Aralık 2016Sergio Ramos ve Marca`dan teröre tepkiBeşiktaş-Bursaspor maçı sonrası Vodafone Arena yakınlarında gerçekleşen terör saldırısının ardından spor dünyasından kınama ve taziye mesajları yayınlandı. Hain saldırıyla ilgili en anlamlı tepkilerden biri de İspanya’nın yüksek tirajlı spor gazetesi Marca’dan geldi.İlgili Haberi Oku

TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Beşiktaş Vodafone Arena yakınında Beşiktaş-Bursa maçı sonrasında düzenlenen hain terör saldırılarında şehit olan polis ve vatandaşlarımız anısına 1 günlük milli yas ilan edildi. Profesyonel ve amatör liglerde 11 ve 12 Aralık 2016 tarihlerinde oynanacak tüm müsabakalar öncesinde şehitler anısına 1 dakikalık saygı duruşu yapılırken, stadyumlardaki bayraklar yarıya indirilecek ve maçlar sırasında müzik yayını yapılmayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu”

tff
Yayınlanma Tarihi:11:39,