SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’in önde gelen takımları, Vodafone Arena Stadı yakınında gerçekleşen hain saldırıyı lanetlediler. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Bursaspor ve diğer kulüpler terörü kınayarak başsağlığı mesajları verdiler.

10 Aralık 2016Vodafone Arena yakınındaki patlama anı canlı yayında panik yarattıBeşiktaş’ta yaşanan patlama Vodafone Arena Stadı’ndaki BJK TV canlı yayınında büyük ses getirdi. Patlama büyük panik oldu.İlgili Haberi Oku

Beşiktaş – Bursaspor mücadelesi sonrası Vodafone Arena’da meydana gelen saldırının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’ndan da açıklama geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıklamasında “İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arena önünde meydana gelen hain bombalı saldırıda, çok sayıda polis ve vatandaşımızın yaralandığını büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. İnsanlık dışı vahşi terör saldırısını şiddetle kınarken, olayda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

10 Aralık 2016Vodafone Arena yakınındaki patlamadan görüntülerİstanbul’da Vodafone Arena yakınındaki patlamada ortaya çıkan görüntüler, patlamanın ne kadar büyük olduğunu gözler önüne serdi.İlgili Haberi Oku

Kulüplerin açıklamaları şu şekilde:

Türkiye Futbol Federasyonu:

Beşiktaş Vodafone Arena yakınında Beşiktaş- Bursa maçı sonrasında düzenlenen hain terör saldırılarında çok sayıda polis ve vatandaşlarımızın şehit olduğunu, yine bu saldırılarda Vodafone Arena’dan Sorumlu Özel Güvenlik Şube Emniyet Müdürü ve Beşiktaş Kongre üyesi Vefa Karakurdu ile Kartal Yuvası çalışanlarından Tunç Uncu’nun da hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

İnsanlık dışı vahşi terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Saldırılarda hayatını kaybeden polis ve sivil şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, Emniyet Teşkilatı’na, Beşiktaş Kulübü’ne ve Milletimize başsağlığı, yaralı polis ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Fenerbahçe:

Bu akşam oynanan Beşiktaş- Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Arena’nın yanında yer alan Çevik Kuvvet aracının bulunduğu bölgeye, bomba yüklü bir araçla bir terör saldırısı düzenlendiğini, ilk belirlemelere göre yaralıların bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Yaşanan bu hain terör saldırısını lanetleyerek ulusumuza, emniyet güçlerimize, resmi ve sivil güvenlik görevlilerine, stat ve Beşiktaş Kulübü çalışanlarına, taraftarlara ve bölge sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, her türlü terör eylemini şiddetle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.

11 Aralık 2016Moussa Sow: Vallahi çok üzgünümFenerbahçeli futbolcu Moussa Sow, İstanbul’da Vodafone Arena yakınında meydana gelen patlamayla ilgili resmi sosyal medya hesabından üzüntüsünü dile getirdi.İlgili Haberi Oku

Beşiktaş:

Bursaspor ile oynadığımız maçtan sonra terör yine alçak yüzünü gösterdi.

Maçtan sonra evimiz Vodafone Arena’nın hemen yanında patlamalar yaşandı ve ilk bilgilere göre güvenlik güçlerimizden yaralananlar olduğu açıklandı.

Alçaklıkta sınır tanımayan teröristler, hem taraftarlarımızın hem de konuk takım Bursaspor taraftarının güvenliğini sağlayan kahraman güvenlik güçlerimize saldırdı.

Asla hedeflerine ulaşamayacak olan alçaklara karşı dimdik duracağız. Milletçe el ele vererek, vatanımıza yapılan saldırılara göğüs gereceğiz.

Milletimiz terör belasını da bertaraf edecektir. Saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diler, daha büyük acıların yaşanmamasını temenni ederiz.

Terörü şiddetle ve nefretle lanetliyoruz…

Galatasaray:

Cumartesi günü oynanan Beşiktaş – Bursaspor karşılaşması sonrası Vodafone Arena’nın yanı başında gerçekleşen hain terör eylemini kınıyoruz. Şehit düşen emniyet mensuplarına Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar dileriz.

Bu insanlık dışı terör saldırısından etkilenen tüm vatandaşlarımıza, Beşiktaş ile Bursaspor camiasına ve taraftarlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Trabzonspor:

Beşiktaş Vodafone Arena civarında gerçekleştirilen ve çevik kuvvetimizi hedef alan bombalı saldırıda yaralanan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor; başta emniyet mensuplarımız, Beşiktaş ve Bursaspor camiası olmak üzere tüm halkımıza geçmiş olsun diyoruz. Teröre lanet olsun!

Bursaspor:

Beşiktaş ile karşılaştığımız Vodafone Arena'da maç sonrası haince yapılan saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz, milletimizin başı sağolsun.

Atiker Konyaspor:

Beşiktaş ile Bursaspor takımları arasında oynanan karşılaşmanın ardından Vodafone Arena’nın yanında yer alan Çevik Kuvvet aracının bulunduğu bölgeye bomba yüklü bir araçla bir terör saldırısı düzenlendiğini, ilk belirlemelere göre yaralıların bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Milletimizin birlik ve beraberliği ile huzurunu bozmaya yönelik yaşanan bu hain terör saldırısını lanetliyor; yaralılarımıza Cenab-ı Allah’tan acil şifalar dilerken, milletimize, emniyet güçlerimize, resmi ve sivil güvenlik görevlilerine, saldırıdan etkilenen Beşiktaş Kulübü ve stadyum çalışanlarına, taraftarlara ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Gençlerbirliği:

Bu gece Vodafone Arena yakınlarında bomba yüklü bir araçla gerçekleştirilen saldırıyı büyük bir üzüntüyle öğrendik. Bu saldırının ardından yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, herhangi bir can kaybı yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Antalyaspor:

Beşiktaş – Bursaspor mücadelesinin sonunda, Vodafone Arena’da görevde bulunan Çevik Kuvvet aracının bulunduğu bölgeye bomba yüklü bir araçla terör saldırısı düzenlenmiştir.

Yaşanan hain ve alçak terör saldırısını lanetleyerek, patlamada yaralanan tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve her türlü terör eylemini şiddetle kınıyoruz.

Kasımpaşa:

Cumartesi akşamı oynanan Beşiktaş- Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Arena’nın yanı başında gerçekleşen hain terör eylemini kınıyoruz.

Yaşanan bu hain terör saldırısını lanetleyerek milletimize, emniyet güçlerimize, Beşiktaş ve Bursaspor camiasına ve taraftarlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, her türlü terör eylemini şiddetle kınıyoruz.

Çaykur Rizespor:

İstanbul’da oynanan Beşiktaş- Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Arena’nın çevresinde meydana gelen hain bombalı saldırılarda, polis ve vatandaşlarımızın şehit olduğunu, çok sayıda yaralının bulunduğunu büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Yaşadığımız ve acısını en derin şekilde kalbimizde hissettiğimiz hain terör saldırısını lanetleyerek Aziz Milletimize, güvenlik güçlerimize, stat ve Beşiktaş Kulübü çalışanlarına, taraftarlara ve bölge sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Şehitlerimize Allah’tan rahmet; yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Adanaspor:

İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arena önünde meydana gelen alçakca terör saldırısında , çok sayıda polis ve vatandaşımızın yaralandığını derin üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunuyoruz.

İnsanlık dışı bu alçak saldırıyı şiddetle kınarken, olayda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Yayınlanma Tarihi:00:05,