SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hoş geldin

11 Aralık 2016

Farklı yenilginin ardından konsantrasyon sorununu nasıl aşacağını merakla bekledim dün gece. Kolay değil ne umutla gidildi ne ile dönüldü. Ama Beşiktaş taraftarı takımın en önemli itici gücü oldu. Sahaya çıkar çıkmaz takımlarına inanılmaz destek verdiler. Bu destek ile ölüyü bile canlandırabileceklerini düşünüyorum. Havanın soğukluğu bir yandan, kanat oyuncusu olmamasına rağmen oyuna kanatta başlayan Aboubakar'ın pas hataları, diğer yandan üşütürken ilk devrenin sonuna doğru özlediğimiz Beşiktaş çıktı sahneye. Oynayan, topu ayağında tutan ve en önemlisi pas trafiğini ikinci bölgede yapan… İşte Beşiktaş bu dedirtti bana. Maça Aboubakar'ın başlaması hem de kanat oyuncusu olarak başlaması bana sürpriz oldu. Hem kendi pozisyonu değil hem de Kiev deplasmanında gördüğü gereksiz kartlar nedeniyle ödüllendirilmeyeceğini düşünüyordum. Sahada kaldığı her an tribündeki taraftarı çileden çıkarttı. Ancak o anlarda takım arkadaşlarının kendisine gösterdiği desteği görmeniz gerekiyordu. Yaptığı her hata sonrasında arkadaşları onu alkışladı ve oyunda kalmasını sağladı. Bu da Beşiktaş'ın ne kadar takım olduğun göstergesiydi dün gece. İlk yarının son dakikalarında Beşiktaş etkisini arttırdığında pas trafiğinin üçüncü bölgeye taşındığını gördük. O dakikalarda çok istedi Beşiktaş. Ancak İstanbul'a haklı olarak savunma yapmaya gelen Bursaspor işini devre sonuna kadar harika yaptı.

İkinci yarıdaki Olcay Tolgay değişikliği siyah beyazları daha da hücum bölgesine itti. Bursaspor en iyi yaptığı şeyi, savunmayı yaparken bireysel hatalar nedeniyle 2 tane %100 penaltıya sebep oldu. Maçın başından itibaren çaldığı düdüklerle beni acayip etkiledi. Nedense ev sahibi takımlara iki penaltı kararı vermek yürek ister. Bülent Yıldırım dün gece çok yürekli maç yönetti. Beşiktaş'ın bu kadar penaltı tartışmaları içinde olduğu dönemde bu penaltılara karar vermek diğer hakemlere de örnek olsun bence.

Yazının sonunu bir veda ile bağlayalım. Bu benim AMK gazetesindeki, şimdilik son yazım. Bana katlandığınız ve okuma zahmetinde bulunduğunuz için teşekkür ederim.

HOŞÇA KALIN

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek