SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş lige döndü

11 Aralık 2016

Şampiyonlar Ligi'ndeki hüsran sonrası, UEFA'da Avrupa'ya devam edecek Kartal, ligin 14. haftasında zorlu serinin son maçında, Vodafone Arena'da Bursaspor karşısına çıktı yaralarını sarmak ve yeniden lige motive olma maçında. Bursa istikrarlı sonuçları ile ligin zirve grubuna tutunmuş durumda. Maçın zorluk derecesini şampiyonluk yaşamış hocası Hamza Hamzaoğlu ile arttırıyor. Deplasman sabıkalı Bursa taraftarı, 6 yıl sonra İnönü'ye yeşil kıyafetleri ile ayrı bir renk kattı.

Her şekilde ilk yarının son 3 maçını da kazanmak zorunda olan Beşiktaş, yine savunma önlemli bir kadro ile sahadaydı. Defansta Beck herhalde morali bozuk diye yoktu. Bu kez Atiba'nın yanında Oğuzhan'a ek olarak Necip de vardı. Defansın solunda Adriano'ya Kiev'de çok yardım eden Olcay kadrodaydı! İlk yarı boyunca oyunu kontrolünde tutan Kartal rakibine bir pozisyon verdi. Oğuzhan son toplarında başarılı olamayınca Beşiktaş, sadece Aboubakar'ın bir pozisyonu ile soyunma odasına gitti.

Quaresma'nın da yokluğunda kanatlar işlemeyince Şenol Güneş ikinci yarı Olcay-Tolgay değişikliği ile başladı. Kartal, kanatsız 4-4- 2'ye döndü. Tolgay, Bursa'nın dengelerini altüst eden isimdi. Sahanın en iştahlı oyuncusu Gökhan Gönül'e yapılan penaltıyı Cenk gole çevirdi. Bursa'nın şaşkınlığından yararlanan Oğuzhan ceza sahasına daldı, uzatılan ayak ve yine penaltı. Maçın klasiği Cenk ve gol. 2-0 sonrası Bursa'da oyundan düşmeler başladı. Uzatmalarda gelen golle iştahlanan Bursaspor puan için biraz geç kalmıştı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek