SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Halepli minik kız Sibel Babilli’nin basketbol aşkı

Suriye’nin Halep şehrindeki savaştan kaçarak ailesiyle birlikte Türkiye’ye sığınan 9 yaşındaki Sibel Babilli, Canik Belediyespor’da basketbol oynamaya başladı.

Güncellenme: 14:11, 10/12/2016
Halepli minik kız Sibel Babilli’nin basketbol aşkı

3 yıl önce ailesiyle birlikte Halep'ten Samsun'a gelen minik Sibel Babilli, Canik Belediyespor Altyapı Antrenörleri Mehmet Küntüşlü ve Can Küntüşlü eşliğinde basketbol öğrenmeye çalışıyor. İlkokul 3. sınıfa giden minik Sibel'e takım arkadaşları tarafından da çok seviliyor. İdmanlarda antrenörlerin her dediğini yapmaya çalışan Sibel, Halep'te yaşadığı günleri unutamayacağını söyledi. Minik Sibel, “Suriyeliyim. 3 yıl önce buraya geldik. Buradaki arkadaşlarımı seviyorum. Basketbol oynamayı çok seviyorum. Televizyonda Halep'in bombalandığını gördüğümde çok üzülüyorum. Türkiye'ye annem, babam ve kardeşlerim ile birlikte geldik. Halep'te bombalar patlıyor. Uçaklar uçuyor, binalar vuruluyor ve çocuklar ölüyor. Ne olur çocuklar ölmesin” dedi.

09 Aralık 2016Anayasa Mahkemesi`nden yüzlerce personeli etkilenecek Spor Bakanlığı kararıGençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü kadrolarında bulunan birçok personel, hiçbir işleme gerek görülmeksizin spor bakanlığı tarafından araştırmacı kadrolarına atanmışlardı. Anayasa Mahkemesi,Gençlik ve Spor Bakanlığının almış olduğu bu kararı iptal etti.İlgili Haberi Oku

Sibel'in 3-4 haftadır basketbol oynadığını Mehmet Küntüşlü, “Suriye'den çocuklarımıza biz ayrı bir hassasiyet gösteriyoruz. Onları topluma kazandırma açısından güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bizde de Halepli Sibel Babilli var. Yaklaşık olarak 3-4 haftadır basketbol çalışmalarına geliyor. Çok yetenekli. Başta Canik Belediye Başkanımız Osman Genç olmak üzere tüm takım ve yönetim olarak bu kızımızla ilgileniyoruz. Geçende küçük kızımızın yaptığı konuşması bizim çok hoşumuza gitti. Halep'te yaşananları dile getirdi” diye konuştu. Takım arkadaşları ve ablaları olarak Sibel'e her zaman destek çıkacaklarının altını çizen Canik Belediyespor Yıldızlar Takım oyuncusu Merve Albayrak, “Biz bu kulüpte kardeşiz. Sibel'e elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

sibel-babilli-ic-10-12

Minik Sibel, takım arkadaşlarına Halep'te yaşananları kağıda yazdığı notu okuyarak paylaştı.