SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den Dick Advocaat atağı

Fenerbahçe yönetimi, teknik direktör Dick Advocaat'a devre arasında istediği transferleri yapma şansı verecek. Takımı şekillendirme fırsatı bulacak Advocaat’la 1 yıllık yeni kontrat yapılacak ve geleceğin temelleri atılacak.

Güncellenme: 09:24, 10/12/2016
Fenerbahçe’den Dick Advocaat atağı

Çalkantılı sulardan geçip gemiyi yüzdürmeyi başaran Dick Advocaat, 114 günlük Fenerbahçe macerasında kendini kanıtlamayı başardı. Farklı liglerde değişik kalibrelerde pek çok takımı çalıştırdığı için camiada başlarda fazla güven duyulmayan Hollandalı teknik adam, geçen sürede rüştünü ispat etti.

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Dick Advocaat'ın oluşturduğu ‘kazanma' kimliğine yöneticiler, “Bu takım şimdi Advocaat'ın oldu” yorumları yapıyor. Bu da iki önemli fırsat sunuyor. UEFA'nın mali takibindeki Fenerbahçe, devre arasında fazla transfer yapmayı düşünmüyordu. Ancak takımın hem ligde hem Avrupa'daki formu ve Advocaat'ın oyuncular üzerindeki hakimiyeti bunu değiştirdi. Yönetim, Hollandalı'yla kısa süre içinde gelecek ve gidecek oyuncuları belirleyecek. Satılacak bazı isimlerle transfer bütçesi de arttırılacak, böylece yıldız kimliğindeki futbolcular da alınabilecek.

09 Aralık 2016Moussa Sow ve Numan haftanın 11`indeFenerbahçe’de müthiş performansını sürdüren Moussa Sow ve Osmanlıspor’dan Numan Çürüksu UEFA’da haftanın 11’ine seçildi.İlgili Haberi Oku

Bir diğer gelişme de Advocaat'ın geleceğine dair yaşandı. Feyenoord maçının ardından, “Gelecek sezon daha fazla taktik çalışmalar yapacağız” diyen Hollandalı'yla 1 yıllık yeni kontrat yapılacağı artık ayyuka çıktı. Yönetimin çok güvendiği tecrübeli hocaya, takımı istediği gibi yeniden şekillendirme şansı verilecek. Geleceğin temellerini atacak Advocaat, beklenen kupaları alırsa daha uzun yıllar kulüpte kalacak.