SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 14’üncü haftasında Bursaspor’u 2-1 mağlup eden Beşiktaş’ta İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ile Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi, yaptığı açıklamada, “Önemli olan kazanmak. Üç puanı alan takım olarak ayrılıyoruz, bizim için çok iyi. Önümüzde koca bir sezon var. Çok şey değişecektir, rota çizmek için çok erken. Önemli olan sezon bittiğinde nerede olduğunuzdur” dedi.

“ÇOK FAZLA FUTBOLCU ARAMIYORUZ”

3 pozisyona oyuncu baktıklarının sorulması üzerine Çebi, “Çok fazla futbolcu aramıyoruz. Pozisyon açıklayamam. Futbol oynayan arkadaşlarımız var. 1 ya da 2 olur. Kimsenin negatif etkilenmesini istemiyorum hepsi takım ruhuyla mücadele etmeleri gereken bir süreçteler” diye konuştu.

“HAKEM KARARLARINDA BİR YANLIŞLIK YOK”

Hakem kararlarında bir yanlışlık olmadığını ifade eden Ahmet Nur Çebi, “Sürekli olarak hakem kararı tartışan bir yönetici olmak istemiyorum. Beşiktaş’ın da bunu çok tartışmasını istemiyorum ama Kiev’deki maç bunun dışında. Orası bir katliamdı. Ufak tefek hakem hataları bugün bizim lehimize, yarın başkasının lehine… Lig maratonu uzun kendini kapatabilir. Dinamo Kiev maçının ikinci bir tekrarı yok ve orada bir katliam oldu. O bir faciaydı” dedi.

Dinamo Kiev maçı ile alakalı UEFA’ya bir şikayetleri olacak mı diye sorulan Çebi, “Bir yönetim kurulu toplantısında alınacak karara göre hareket edilecek” diye cevap verdi.

“DÜDÜK ÇALDIĞINDA ÇOCUKLARIN HALETİ RUHİYETİ YERİNE GELDİĞİNİ GÖSTERİYOR”

Beşiktaş’ta havanın yerine geldiğini düşündüğünü söyleyen Ahmet Nur Çebi, şöyle konuştu:

“Düdük çaldığında çocukların haleti ruhiyeti yerine geldiğini gösteriyor. Kolay olmadı tabii ki. Haksız yere yenildiğiniz bir maç ve ipin ucundan dönüyorsunuz. Çocuklar için çok zordu. Toparlamaya çalıştık abi ve ikinci başkanları olarak katkı vermem gerekiyordu bunu yaptım. Onların da içinde vardı, onların içinde olmasa siz ne yapsanız toparlayamazsınız.”

AHMET ÜRKMEZGİL: “TARAFTARLARIN GELMESİ VE SAĞLIKLI BİR MAÇIN OYNANMASI GALİBİYETTEN DAHA ÖNEMLİYDİ BİZİM İÇİN”

Beşiktaş Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil ise, “Bizim için ve Bursaspor için en önemli olan kısmı yıllar sonra rakip taraftarların gelmesi ve sağlıklı bir maçın oynanmasıydı. Bu galibiyetten daha önemliydi bizim için. Hiçbir problem olmayan keyifli maç yapıldı. Başkan Ali bey ve yönetim kurulundaki arkadaşları ağırladık. Onlar da mutlu oldular. Güzel ve hoş ağırlanmaktan mutlu olduklarını söylediler” dedi.

“SAHADA ÇOK İYİ FUTBOL OLMAYABİLİR AMA ÇOK COŞKULU BİR BEŞİKTAŞ VARDI”

Maçta önemli bir sıkıntı olmadığını ve galip geldikleri için çok mutlu olduklarını ifade eden Ürkmezgil, “Sahada çok iyi futbol olmayabilir ama çok coşkulu bir Beşiktaş vardı. Orada hakemle yaşadığımız katliamın sonucunda oradan bu şekilde çıkmamız Beşiktaş’ın ve oyuncularımızın büyüklüğüdür diye düşünüyorum. Hakemin düzgün maç yönettiğini düşünüyorum. Penaltılar tartışmaya açık değildi. Gördüğüm kadarıyla itiraz da olmadı oyunculardan” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:24,