SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Düsseldorf’ta bir garip havaalanı hikayesi

Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan; bir karate turnuvası için Almanya'ya geldiklerini söyleyen ve Alman polisi tarafından saatlerce bekletilen heyetten haberleri olmadığını, böyle bir görevlendirmeleri bulunmadığını ve şu an Bosna'da bir turnuvada olduklarını söyledi.

Güncellenme: 13:04, 10/12/2016
Almanya Düsseldorf’ta bir garip havaalanı hikayesi

Türkiye’den Almanya’ya giden ve bir karate turnuvası için geldiklerini söyleyen 14 kişilik sporcu kafilesinin saatlerce Düsseldorf Havaalanı’nda bekletildikleri, Alman polisi tarafından sorgulandıkları ve grupta bulunan bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Ankara’dan geldikleri Düsseldorf Havaalanı’nda saatlerdir bekletilen gruptaki kişilerden birinin, Türk diplomatik kaynaklarına göre Almanya’ya yasa dışı bir şekilde insan sokmaya çalışmaktan gözaltına alındığı ve hakim karşısına çıkarılacağı belirtildi.

25 Ekim 2016KKTC ambargoyu tekvando ile deldiKKTC uluslararası spor ambargosunu tekvandoyla delerken, ülkenin birçok yabancı uyruklu sporcusu var. Bu sporun adadaki öncüsü, Eyüp Zafer Gökbilen, “Adaya okumaya gelen yabancılar tekvando yapmak için bize başvuruyor. Daha sonra aileleri de tatamiye iniyor” dedi. İlgili Haberi Oku

Yolcuların, bir karate turnuvası için Almanya’ya geldiklerini söylemesi üzerine telefonla ulaştığımız Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan “Almanya’ya görevli gönderdiğimiz bir ekip yok” dedi. Başkan Delihasan, “Düsseldorf Havaalanı’nda bekletilen 14 kişinin bizimle bir ilgisi yok. Karate Federasyonu olarak bu heyetten bir haberimiz yok. Böyle bir görevlendirmede bulunmadık. Biz şu an Bosna’da bir turnuvadayız” şeklinde konuştu.